Viešojoje bibliotekoje – „Kiti mes“

Lauros Baltijutės artimųjų ir gerbėjų būrys

Vasario 19 d. Viešosios bibliotekos paveikslų galerijoje atidaryta kraštietės, jaunos menininkės Lauros Baltijutės grafikos darbų paroda „Kiti mes“. Jos kolekcija – tai Šiaulių universiteto Menų fakulteto magistrantūros darbas, kurio vadovas prof. V. Janulis.

Kaip teigė parodos atidaryme pati autorė, „kolekcijos personažai – individualūs ir saviti. Jie – tai mes, kai turime saviraiškos laisvę. Kūnas nėra tik tobulai veikiančio mechanizmo pavyzdys. Jį galima perkonstruoti į formas, kurios virstų platformomis žaidimui ir kūrybiškam eksperimentavimui. Grafikos darbų kolekcijoje vaizduojami ne žmonės, nors fragmentiškos detalės gali kelti asociacijų, bet pateikiama individuali realybės interpretacija – žaidžiama apibendrintais figūrų siluetais“.
Anot dailininkės ir menotyrininkės Vaidos Griciuvienės, Laurai Baltijutei – „jaunajai menininkei, tiktų labai tikslus apibūdinimas – grafikė iš pašaukimo, nes kūryba lygiagreti jos gyvenimo būdui. Ieškodama gilesnių filosofinių prasmių, bando pakeisti pasaulį, padarydama jį teisingesnį, neįspraudžiant žmonių į standartinius rėmus“.
Renginio pabaigoje parodos autorę pasveikino Viešosios bibliotekos direktorė Aldona Januševičienė ir jos pavaduotoja Vida Marcinkienė, linkėdamos kūrybinės sėkmės ateityje, bei didelis menininkės artimųjų ir gerbėjų būrys.

Vilma Merkytė,
Viešosios bibliotekos renginių organizatorė

Lauros Bagučanskytės nuotraukos