Į Pradžią 15-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė rajone

15-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė rajone

2015-05-06

Balandžio 23-osios vidurdienį Radviliškio viešojoje bibliotekoje (VB), kaip ir visoje Lietuvoje, buvo atidaryta 15-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė, kurios šūkis – „Biblioteka: informacija ir žinios kiekvienam!“

Sveikinimo žodį tarė Radviliškio rajono savivaldybės vicemeras Kazimieras Augulis, Viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja, l. e. direktoriaus pareigas Vida Marcinkienė. Atidarymo metu skambėjo Vaižganto gimnazijos moksleivių muzikos grupės „Endless Desire“, vadovaujamos muzikos mokytojo Tomo Kanapinsko, atliekami kūriniai.
Tą pačią dieną VB Žaislotekoje surengta popietė, skirta rašytojos, aktorės ir režisierės, lėlių teatro „Žalia varna“ vadovės Aurelijos Čeredaitės gimtadieniui.
Vaikai sužinojo, kad ši autorė vaikus ir jų tėvelius daugiau nei 20 metų džiugina spektakliais, teatralizuotais knygų pristatymais. Režisierė kuria teatrą iš, atrodo, paprastų dalykų: medinių šaukštų, kempinėlių, šluotų, plastikinių butelių, popieriaus ir kt. Popietės dalyviams pristatytos A. Čeredaitės knygos „Eželio Kalėdos“, „Tinginė ragana“ ir „Peliukas Antanas“. Skaitytos ir aptartos ištraukos iš tų kūrinių. Vaikai vaišinosi limonadu, saldainiais ir sausainiais, tad įsivaizduota, kad kartu su rašytoja švenčiama jos gimimo diena. Palinkėta, kad „Žalia varna“ kada nors įkištų savo snapą ir į Radviliškį...
Pirmoji Nacionalinės bibliotekų savaitės diena buvo paskirta vyriausiems bibliotekos skaitytojams – senjorams. Jie pamatė nuotaikingą Kutiškių senjorų teatro spektaklį „Šalaputris“ pagal Juozo Gurauskio pjesę. Senjorams, jų pageidavimu, parodyti ir režisierės Janinos Lapinskaitės dokumentiniai filmai „Iš elfų gyvenimo“ ir „Venera su katinu“ iš VB fonotekos fondo.
Balandžio 27-ąją VB pakvietė į išskirtinį renginį – Nikolajaus Rericho poezijos knygos „Morijos gėlės“ vertimo į lietuvių kalbą pristatymą.
Renginį pradėjo Tibeto varpo garsas, įvedęs dalyvius į pirmą kartą lietuvių kalba suskambusią garsaus dailininko, mąstytojo, mokslininko, keliautojo Nikolajaus Rericho poeziją. Knygą „Morijos gėlės“ į lietuvių kalbą išvertė poetė Vilija Žalienė iš Vilkaviškio.
Viešnia subūrė visą renginio talkininkų komandą. Muzikos ir poezijos šventėje N. Rericho eiles skaitė Ligita ir Mindaugas Norvilos iš Šiaulių, birbyne grojo Tomas Kanapinskas, Radviliškio muzikos mokyklos mokytojas, senosiomis kanklėmis – Simona Mickutė, Šiaulių Gegužių progimnazijos ketvirtokė, eiles skaitė ir lietuvių liaudies dainas dainavo etnomuzikologė, Viešosios bibliotekos renginių organizatorė Vilma Merkytė. Renginio pabaigoje visiems dalyviams padėkojo, gėlių ir atminimo dovanų įteikė Viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja, l. e. direktoriaus pareigas Vida Marcinkienė.