Į Pradžią Europos dienos šventė Radviliškyje

Europos dienos šventė Radviliškyje

2015-05-18

Gegužės 8 d. Radviliškio viešoji biblioteka pagal Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje pasiūlytą projektą surengė Europos dienos šventę „Radviliškis – dalelė Europos širdies“.

Šiam renginiui pradėta ruoštis iš anksto. Projekte bendradarbiauti pakvietėme Radviliškio Vaižganto progimnazijos, Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos moksleivius, Suaugusiųjų ir jaunimo atvirą jaunimo centrą „Jaunimo erdvė“, Radviliškio trečiojo amžiaus universiteto senjorus, Radviliškio miesto kultūros centrą, Radviliškio turizmo informacijos centro savanorius ir kitus. Iki šventės dar buvo likusi savaitė, o mokyklose partnerėse jau veikė įkurtos mini dirbtuvėlės, kuriose vaikai gamino malūnėlius, vėliavėles su ES simbolika. Parengti skelbimai, skrajutės, kvietimai su informacija apie Europos dienos paminėjimą, kurie vėliau išplatinti įvairiose Radviliškio vietose.

Savotišką įžanga į renginį tapo Viešojoje bibliotekoje parengtos parodos: fotografijų „Radviliškio rajonas vakar ir šiandien“, „Pasaulio ir Europos tautų lėlės“ (iš Liudmilos Trigarcevos kolekcijos) bei V. Kudirkos pagrindinės mokyklos mokinių kūrybinių darbų ekspozicija „Te visad šviečia saulė“ (mokytoja Daiva Šipulskienė).

Ir štai Europos dienos šventė. Ji prasidėjo dalyvių bei svečių eisena, kurią nuo Viešosios bibliotekos į Radviliškio miesto kultūros ir poilsio parką lydėjo Šeduvos gimnazijos pučiamųjų instrumentų orkestras (vadovas Kęstutis Meškauskas,). Eisenoje ir pačioje šventėje dalyvavo į Radviliškį pasisvečiuoti atvykusios oficialios delegacijos iš Radviliškio rajono savivaldybės tarptautinio bendradarbiavimo miestų-partnerių: Baltarusijos Respublikos Nesvyžiaus rajono vykdomojo komiteto delegacija, Gruzijos Chašūrio savivaldybės delegacija, Lenkijos Respublikos Gniezno miesto savivaldybės delegacija, Švedijos Karalystės Skaros komunos delegacija, Ukrainos Respublikos Umanės miesto savivaldybės delegacija.

Miesto kultūros ir poilsio parke radviliškiečius su Europos diena pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis, užsienio delegacijų atstovai, Radviliškio policijos komisariato viršininkas Saulius Baltakis ir kiti.

Renginio vedėjai Domantas Skripkauskas, Dovilė Skripkauskaitė, Dovydas Paškauskas ir Justina Krikščiukaitė visus pakvietė aktyviai dalyvauti šventės programoje. O ji buvo labai įvairi. Daug vyresnio amžiaus lankytojų dėmesio sulaukė viktorina prie Europos žemėlapio „Žingsnį ženk, Europą atrask“. Ir mažieji, ir suaugusieji įsijungė į nuotaikingas pramogas, žaidimus:  piešė ant Radviliškio miesto simbolio – medinio garvežiuko, žaidė stalo tenisą, oro ritulį, pulą, dalyvavo kojų kvadrato, dviračių ir kitose varžybose. Norinčiuosius įsiamžinti prie Europos Sąjungos žemėlapio kvietė linksma fotosesija „Aš ir Europa“. Šventės pabaigoje laukė įspūdinga muilo burbulų akcija „Nusiųsk savo svajonę Europai“. Dalyviai vaišinti saldumynais ir gaiviaisiais gėrimais. Šventės metu skambėjo Europos tautų muzika. Vakare visi buvo pakviesti į meno kolektyvų koncertą „Radviliškiečiams ir kitiems europiečiams“, kuris vyko Radviliškio miesto kultūros centre.

Europos dienos šventėje laiką turiningai ir įdomiai leido apie  300 įvairaus amžiaus dalyvių. Aktyviausieji apdovanoti prizais, suvenyrais. Projekto partneriams įteikti padėkos raštai.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos