Į Pradžią „Kaip keliauja laiškai“

„Kaip keliauja laiškai“

2015-10-12

Taip pavadinta valandėlė surengta Viešosios bibliotekos Žaislotekos lankytojams Pasaulinės pašto dienos proga.

Grupelė vaikų su bibliotekininkėmis apsilankė Radviliškio pašte. Ten juos pasitiko pašto darbuotojos, kurios supažindino su pašto istorija, Lietuvoje prasidėjusia XVI amžiuje. Vaikams buvo įdomu išgirsti, kad pašto pradininku laikomas karalius Žygimantas Augustas, pavedęs organizuoti reguliarų pašto vežimo maršrutą Vilnius–Krokuva–Viena–Venecija, kad 1918 m. lapkričio 16-ąją įkurta Lietuvos pašto valdyba, ir kita.
Apžiūrėta patalpa, kurioje skirstomi laiškai, pašto siuntos. Sužinota, kad dabar laiškai keliauja traukiniais, laivais bei lėktuvais, kad pašte galima susimokėti mokesčius už paslaugas, išsiųsti laiškus, pašto perlaidas, siuntinius, atsiimti išmokas. Vaikams papasakota ir apie nelengvą, bet labai reikalingą paštininko profesiją.
Paskui patys vaikai mokėsi taisyklingai užrašyti ant voko adresą, rašyti sveikinimus savo artimiesiems, įmetė juos į pašto dėžutę. Darbuotojos smalsiuosius lankytojus apdovanojo suvenyrais, o mažieji jas pasveikino su Pasauline pašto diena.
Grįžę į Žaisloteką, apžiūrėjome parodą, kurioje – knygos pašto tema. Prisiminėme šaunųjį laiškininką Pečkiną, Senį Besmegenį, kuris nešė laišką Kalėdų Seneliui, paštininkę Sraigę iš J. Kunčino eilėraščio, laiškininkus iš Mykolo Sluckio knygos „Laiškanešys neturi mirti“. Sužinojome apie pašto balandžius, pašto ženklus, atvirlaiškius. Klausėmės skaitomos ištraukos iš S. Paltanavičiaus knygos „Girios paštas“.


Viešosios bibliotekos informacija