Į Pradžią Viešojoje bibliotekoje – knygos pristatymas ir diskusija

Viešojoje bibliotekoje – knygos pristatymas ir diskusija

2015-10-23

Spalio 15 d. Viešosios bibliotekos konferencijų salėje pristatyta „Versmės“ leidyklos išleista Joanos Ulinauskaitės-Mureikienės knyga „Likimo išbandymai“ (serijos „Neparklupdyta Lietuva“ 1-oji knyga).

Popietėje dalyvavo autorė Joana Ulinauskaitė-Mureikienė, knygos sudarytojas prof. Juozas Mureika, atsargos pulkininkas, šios leidyklos renginių organizatorius Arūnas Dudavičius, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Justė Venckutė, kiti svečiai ir gausus lankytojų būrys.
Susirinkusiuosius pasveikino Savivaldybės atstovė Justė Venckutė. Renginį vedė svečias Arūnas Dudavičius.
Lizdeikos gimnazijos mokytoja metodininkė Ana Savickienė apžvelgė knygos „Likimo išbandymai“ turinį, pasidžiaugė jos vaizdinga kalba ir išsakyta meile Lietuvai, paskaitė ištraukų.
Savo žmonos prisiminimus apie tremtį, išguldytus knygoje, palankiai įvertino knygos sudarytojas prof. Juozas Mureika. Jo nuomone, knyga ne tik turi būti įtraukta į mokyklų privalomųjų perskaityti knygų sąrašą, bet su ja turi susipažinti ir visas pasaulis. Profesorius paragino susirinkusį jaunimą būti savo šalies patriotais.
Knygos autorė Joana Ulinavičiūtė-Mureikienė papasakojo, kad rašyti ją skatino noras perduoti savo gyvenimo istoriją vaikams ir vaikaičiams. Teigė, kad knyga skirta ateinančioms kartoms, mokanti mylėti savo kraštą, neprarasti tikėjimo ir vilties sunkių gyvenimo išbandymų metu. Pasak autorės, tai – padėka tėvams, bendražygiams, kolegoms, draugams ir savo vyrui, nebijojusiam susieti likimo su politine kaline.
Renginio dalyvis, buvęs tremtinys, radviliškietis Alfonsas Litinskas taip pat pasidalijo prisiminimais apie tremtį.
Knygos autorė atsakė į Vaižganto gimnazijos gimnazistų klausimus, įsigijusiems aptartą knygą padovanojo autografus.
Renginyje grojo Radviliškio muzikos mokyklos moksleivė Viktorija Domrina (jos mokytoja – Vera Silickaja). Moksleivė atliko Giedriaus Kuprevičiaus „Preliudą M. K. Čiurlioniui atminti“ ir kitus kūrinius.
Svečiams, visiems kalbėjusiems ir dalyvavusiems popietėje padėkojo Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė.

Vilma Merkytė,
Viešosios bibliotekos renginių organizatorė

Lauros Bagučanskytės nuotraukos