Į Pradžią Kūrybinis bendradarbiavimas tęsiasi

Kūrybinis bendradarbiavimas tęsiasi

2015-11-16

Lapkričio 13-osios popietę Viešojoje bibliotekoje atidaryta praėjusią vasarą rajone veikusių kūrybinių dirbtuvių darbų paroda „Radviliškio kraštas – dailėje ir eilėse“.

Renginyje padėkota kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavusiems dailės mėgėjams ir literatams, šios stovyklos pagalbininkams bei rėmėjams. Įteikti atvirukų rinkiniai, rankų darbo suvenyrai, padėkos, naujausi žurnalo „Radviliškio kraštas“ egzemplioriai. Po oficialių kalbų, sveikinimų prasidėjo antroji renginio dalis – poezijos skaitymai. Literatai pristatė savo eiles, šalia pakviesdami piešinio kūrėją. Autorių tarpusavio sąsajų paieška, tikslinimasis, kaip suprato vienas kito kūrybą, tapo malonia vakaro pramoga ir tapiusiems, ir rašiusiems plenero dalyviams.
Tai – jau ne pirmus metus vykstančio projekto finalinis renginys, kuriame šalia dailės kūrinių skambėjo eilės, sukurtos pagal juos. Kaip ir ankstesniais metais, projektą įgyvendinęs Radviliškio rajono literatų klubas „Jonvabalis“ apjungė rajono literatus ir dailės mokytojos Genės Stugienės suburtus dailės mėgėjus.
Birželio mėnesį jie buvo susirinkę į jungtinį plenerą „Kurkime kartu“, kuris šiais metais vyko Šiaulėnų apylinkėse. Dailės atstovai savo piešiniuose įamžino Diktariškių dvarą, Šiaulėnų kalvas, bažnyčią, kraštovaizdį. Literatai sukūrė jiems eiles. Bendrą menininkų darbą vainikavo 26 atvirukų rinkinys. Tai – plenere dalyvavusių 12 dailės atstovų sukurti darbai: Jolantos Akučkienės, Ramūno Dagio, Dijanos Dovidaitytės, Irinos Kareivienės, Jadvygos Kurmanskienės, Sigito Lauručio, Vigitos Lenzbergės, Ričardo Ramono, Genės Stugienės, Vidos Šereivaitės, Vidos Žukienės, Ilonos Žvinakienės ir 10 literatų: Elenos Čiganienės, Kristinos Diržinauskaitės, Rimos Godelienės, Ritos Japkevičienės, Rasos Jurgulienės, Genovaitės Lukšaitės, Elenos Stančikienės, Antano Stančiko, Dalios Šalengienės, Nidos Urbonavičienės.
Projektą iš dalies finansavo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Jaunimo ir kitų nevyriausybinių organizacijų paramos fondas. Partneriai: Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius, Šiaulėnų seniūnija, Radviliškio turizmo informacijos centras.
Parodą aplankyti kviečiame iki gruodžio 31 d. viešosios bibliotekos Paveikslų galerijoje (III a.).

Literatų klubo „Jonvabalis“ informacija
Tomo Januševičiaus nuotraukos