Rajone – Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Aukštelkų bibliotekoje rytmečio dalyviai susėdo žiūrėti animacinį filmuką

Lapkričio 9 d. prasidėjo Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiai. Jie vyko ir Radviliškio viešojoje bibliotekoje, ir kaimo filialuose – Aukštelkų, Beinoravos, Šaukoto, Grinkiškio, Pavartyčių, Pakalniškių, kituose.

„Draugystė šiaurės šalyse“ – tema, kuri šiais metais paskelbta visoms bibliotekoms, įsijungusioms į šiuos tradicinius skaitymus. Pastaruosius sudarė dvi dalys: „Auštant“ ir „Sutemų valanda“.
Į pirmosios dalies skaitymus balsu Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius pakvietė Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupę (mokytoja Vera Jasinskaja). Žvakių šviesoje kalbėtasi apie draugystę. Vaikai klausėsi ištraukų „Kaip aš sudaužiau Leną“ ir „Vasaros pabaiga“ iš norvegų rašytojos Maria Parr knygos „Vaflinė širdelė“.
Grinkiškio filialo biblioteka ir Jono Poderio gimnazijos biblioteka Šiaurės šalių savaitės skaitymus organizavo kartu, į biblioteką pasikvietusios 3-osios klasės moksleivius bei jų mokytoją Birutę Dučinskienę. Prie degančios žvakės buvo skaitoma jau minėtos knygos ištrauka. Su filialo bibliotekininke Virginija Urbonavičiene diskutuota, kas yra tikrasis draugas. Pabaigoje trečiokai žiūrėjo animacinį filmuką „Nepaprastas draugas“ – apie berniuko ir begemoto draugystę.
Į Aukštelkų biblioteką lapkričio 9-osios rytmetį rinkosi Radviliškio Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos Aukštelkų skyriaus ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikučiai kartu su mokytojomis Daiva Alksmantaite ir Snaiguole Bulzgiene. Renginio dalyviai buvo supažindinti su švedų rašytojos Astridos Lindgren personažu Pepe Ilgakojine. Mažiesiems parodytas animacinis filmas „Pepė Ilgakojinė“. Lapkričio 11-ąją tos pačios mokyklos pradinukai klausėsi skaitomos ištraukos iš švedų rašytojos Marija Gripė knygos „Hugas ir Jozefina“. Moksleiviai kartu su mokytojomis Inga Jančauskaite ir Laimute Zaleckiene diskutavo apie draugystę, jos svarbą, elgesį su draugais. Rytmečio pabaigoje, bibliotekininkės Indrės Judeikevičienės pakviesti, visi bendrai kūrė „Draugystės saulutę“, prie kurios pasižadėjo būti draugiški ir rūpestingi esantiesiems šalia.
Šaukoto filialo bibliotekoje prie žvakės buvo skaitomos ištraukos apie draugystę iš bibliotekoje esančių knygučių – Leena Krohn „Pelikanas. Miesto pasakojimas“, Ulf Stark „Ištižėliai ir pramuštgalviai“. Po to vaikai piešė piešinukus draugystės tema. Renginyje dalyvavusieji apdovanoti Šiaurės šalių bibliotekų savaitės atvirukais bei saldainiais.
Beinoravos bibliotekoje įvyko popietė „Draugystė Šiaurės šalyse“. Mažieji lankytojai klausėsi garsiai skaitomų islandų, norvegų ir švedų liaudies pasakų. Jas skaitė Sidabravo gimnazijos šeštokas Deivis Gečas, trečiokė Darija Bazaraitė ir pirmokas Mantas Janeliūnas.
Šiaurės šalių savaitė kasmet rengiama Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse. Ja siekiama priminti senąją pasakojimo tradiciją, kai žvakių šviesoje būdavo klausomasi balsu skaitomų kūrinių. Tai puiki proga susibūrus draugėn persikelti į magišką knygų pasaulį bei artimiau susipažinti su Šiaurės šalių literatūra.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos