Į Pradžią Radviliškiečiai dalyvavo panevėžiečių renginyje

Radviliškiečiai dalyvavo panevėžiečių renginyje

2016-01-14

Radviliškio viešosios bibliotekos darbuotojai buvo pakviesti į išskirtinį panevėžiečių renginį, Laisvės gynėjų dieną vykusį Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje.

Popietę į šios bibliotekos salę susirinko tenykščiai darbuotojai, skaitytojai, kiti miestiečiai ir jų svečiai. Tarp pastarųjų – viešosios įstaigos „Versmės“ leidyklos, miesto valdžios atstovai. O labiausiai visų dėmesys krypo į atvykusį įžymų fotomenininką, dailininką, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narį Rimantą Dichavičių. Būtent jis ir galimybė iš paties šio autoriaus išgirsti apie jo fotoalbumo Laisvės paženklinti  II tomą, tąkart suvadino visus draugėn.

Susirinkusiuosius pasveikino Panevėžio miesto mero pavaduotojas Petras Luomanas, priminęs Sausio 13-osios istorinę reikšmę, prasmę ir pamoką valstybei, tautai bei kiekvienam žmogui, pasidžiaugęs atvykusiu iškiliu fotomenininku, jo darbais, įteikė jam gėlių.

Renginį vedė atsargos pulkininkas, „Versmės“ leidyklos renginių organizatorius Arūnas Dudavičius. Jis pristatė Rimantą Dichavičių ir jo naująjį fotoalbumą.

Jautriai, patriotiškai ir labai įdomiai kalbėjo pats autorius. Jis kartu su visais susitikimo dalyviais tarsi vertė šios savo knygos puslapius, supažindindamas su joje atspindimais šalies dailininkais, jų kūryba, pasakodamas unikalias jų gyvenimo istorijas, paties prisiminimus, pribloškiančius buvusiais sovietinio laikotarpio žiaurumais ir vyravusiu totaliniu melu.

Fotoalbumas Laisvės paženklinti. Dailininkai atkurtai Lietuvos valstybei – jau ir išvaizda yra įstabus, solidus, itin  kokybiškas poligrafinis leidinys. Jo II tomas, pasirodęs 2013 metais, pristato dailininkus, kurie savo kūryba padėjo įtvirtinti Lietuvos valstybę. Pateikiama įvairiausių žanrų jų kūrinių, kurių vertę, svarbą autorius susitikime taip apibūdino: Paskelbus Lietuvos nepriklausomybę, neužteko vieną vėliavą pakeisti kita. Reikėjo iš naujo sukurti valstybingumo ženklus. Lietuvai reikėjo rūbo, kad laisvė būtų ne tik jaučiama, bet ir matoma pasaulyje. Tas rūbas – simboliai ir ženklai, įtvirtinantys Lietuvos valstybę, tautos savimonę, jos kalbą ir kultūrą. Tai – heraldika, paminklai, ordinai ir medaliai, vėliavos, pinigų banknotai ir monetos, pašto ženklai, emblemos, liturginiai simboliai, ir savarankiški meno kūriniai – vaizduojamosios ir taikomosios dailės, literatūros, muzikos, teatro ir kitų žanrų kūriniai.

Radviliškiečiams ypač smagu, kad leidinyje skirta vietos ir mūsų kraštiečiams. Naujajame tome  – tautodailininkas, medžio drožėjas Edmundas Gaubas ir jo horeljefas „Žalgiris. Lietuviai sugrįžo“.  Čia taip pat sutinkame ir iš Radviliškio kilusius žinomus dailininkus Vladą Lisaitį, Edvardą Malinauską. (I tomas supažindino ir su iš Baisogalos kilusiu garsiu dailininku Arvydu Stanislovu Každailiu.)

Autorius atskleidė rengiąs jau ir trečiąjį Laisvės paženklinti tomą. Jis patikino, kad tarp kitų dailininkų būsimame leidinyje pamatysime ir įžymų skulptorių Stasį Žirgulį – kraštietį, kurį esame titulavę Radviliškio krašto Garbės piliečiu.

Renginyje kalbėjo Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė. Ji padėkojo  fotomenininkui, dailininkui Rimantui Dichavičiui už neįkainojamos vertės leidinį ir įsimintiną pristatymą, organizatoriams – už pakvietimą tautai istorinę dieną paminėti drauge, kolegoms panevėžiečiams – už gražų bendradarbiavimą, įteikė prisiminimui savo bibliotekos leidžiamo istorijos ir kultūros žurnalo Radviliškio kraštas, numerių ir palinkėjo visiems sveikatos bei tolesnių prasmingų darbų.

Po renginio dar pabendrauta prie kavos ir arbatos, kolegos radviliškiečiams aprodė savo puikią biblioteką. Sutarta, kad abi bibliotekos ir toliau bendraus, dalysis veiklos patirtimi, naujovėmis.

Viešosios bibliotekos informacija