Kultūros diena įprasminta išvyka

Viešosios bibliotekos darbuotojų grupelė Zyplių dvaro kieme

Balandžio 15 d. Radviliškio rajono savivaldybės kultūros darbuotojai paminėjo Kultūros dieną, įprasmindami ją išvyka į Suvalkiją. Ekskursijoje dalyvavo ir Viešosios bibliotekos atstovai.

Išvykos dalyviams pasiekus Tytuvėnus ir Šiluvą, gidė papasakojo turistams įdomių faktų apie šias vietoves. Jurbarke buvo pirmasis sustojimas, ekskursantai ten apsilankė V. Grybo muziejaus kieme, fotografavosi, vaikščiojo po teritoriją. Po to keliavome į Šakius, o juos  pravažiavę, pasiekėme XIX a. klasicistinio stiliaus Zyplių dvarą. Tenykščių pastatų komplekse parengtos įvairių meninių darbų parodos, pačiame dvare netrūksta renovuotų prabangių kambarių su kai kuriomis veikiančiomis koklinėmis krosnimis. Ekskursantus žavėjo šsaugoti senojo pastato grindinio likučiai, unikali ir vienintelė gaisro metu išlikusi medinė spinta, moteris – dar ir dvaro ponios rankinuko fragmentas, kuris jau apipintas mistiniais pasakojimais. Zyplių dvaro parkas įsimena medžių įvairumu ir dydžiu. Anot dvaro gidės, parkas toks derlingas, kad net jauni medeliai griūva nuo per didelės drėgmės.

Pakeliui į Suvalkiečio sodybą, esančią Pervazininkų kaime, Šakių rajone, keliautojai aplankė Lukšių miestą, kuriame didžiausią įspūdį padarė neogotikinė, neseniai renovuota Lukšių bažnyčia, vadinama Lukšių baltąja gulbe. Nuvykę į autentišką etnografinę XIX a. Suvalkiečio sodybą, joje susipažino su unikaliais daiktais, tai vietovei būdingu kluonu ir su moderniai buvusiuose gyvulių tvartuose įrengtais poilsio kambariais. Ekskursantai buvo vaišinami „kratiniu“ (sriuba su pupelėmis, žirniais, kopūstais, mėsa).

Po šios viešnagės pasukome į nuostabų, penkių Sudargo piliakalnių kompleksą, esantį prie Sudargo ir Grinaičių kaimo, Lietuvos ir Kaliningrado pasienio. Piliakalniai žavėjo savo aukščiu, nuo jų atsiveriančiu vaizdu į Nemuną ir apylinkes. Daugelis pripažino, jog jie labai panašūs į Lietuvos buvusios sostinės Kernavės piliakalnius.

Pabuvę gamtoje, keliautojai nuvažiavo į Gelgaudiškį. Ten aplankė dar tvarkomą dvarą, jame jau renovuotas ir kitas  patalpas. Įspūdingai atrodė tai, jog kiekvienas kambarys turėjo koklinį židinį, gaila, nebeveikiantį. Ekskursijos dalyviai lipo į dvare įrengtą apžvalgos bokštelį, nuo kurio matėsi puikus  vaizdas ir net Panemunės pilis, esanti kitame Nemuno upės krante. Išskirtinio grožio ir dvaro terasa, primenanti graikiškąjį teatrą.

Tai buvo paskutinis kultūros darbuotojų išvykos taškas. Kupini įspūdžių, geros nuotaikos, dainuodami išvykos dalyviai patraukė į namus. Už turiningą kelionę dėkojame Radviliškio rajono Savivaldybei ir kelionę organizavusiai švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiajai specialistei Kristinai Kacevičienei.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos