Skaitymo akcija

Akcijos prie Viešosios bibliotekos dalyviai

Gegužės 6-osios rytą būrelis žmonių rinkosi prie Viešosios bibliotekos pagrindinio įėjimo, kur vyko akcija „Sustabdyta minutė knygai“.

Ši akcija vyksta jau kasmetinė. Knygos bičiuliai, svečiai, Radviliškio miesto įstaigų darbuotojai, taip pat Radviliškio rajono miestelių ir kaimų bibliotekos, darželiai ir mokyklos, kitos įstaigos prisideda prie šio visuotinio knygų skaitymo. Šiais metais akcijoje ypatingas dėmesys buvo skiriamas Viljamo Šekspyro kūrybos skaitymams, nes minimos 400-osios jo mirties metinės.

Radviliškyje į renginį atvyko Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Justė Venckutė, pasveikinusi bibliotekos darbuotojus su šia prasminga akcija. Ji, taip pat Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Kristina Kacevičienė kartu  su Viešosios bibliotekos darbuotojomis skaitė Viljamo Šekspyro 116 sonetą, išverstą skirtingų autorių. Jauniausia akcijos dalyvė – lopšelio-darželio auklėtinė Upė Špakauskaitė – irgi paskaitė ištaukėlę iš V. Šekspyro kūrybos. Prie skaitymų prisijungė portalo bibliotekele.lt iniciatorė Milda Varnauskaitė. Viešosios bibliotekos darbuotojai skaityti pasirinko V. Šekspyro sonetus, ištrauką iš komedijos „Daug triukšmo dėl nieko“, taip pat ištrauką iš tragedijos „Romeo ir Džiuljeta“.

Knyga yra patikimiausias ir pirmutinis mūsų išminties šaltinis, bet šiandieną jį įvairios informacinės technologijos lyg bando nustumti į šalį. Tradicinė skaitymo akcija tarsi sugrąžina prie knygos, tad simboliška, kad ji vyko Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos išvakarėse.

Prie tradicinės skaitymo akcijos prisijungė ir Viešosios bibliotekos filialai, kaimo bendruomenės. Bibliotekų patalpose, kiemeliuose lauke, miestelių centrinėse aikštėse buvo skaitomi V. Šekspyro kūriniai. Skaitymai buvo skirti rašytojo 400-osioms mirties metinėms.

Pašušvyje dalyvauti akcijoje į  erdvų ir didelį mokyklos, kultūros namų ir bibliotekos kiemelį buvo pakviesti mokiniai bei mokytojai. Mokyklos direktorė Romualda Šiurnienė pasveikino visus su šia prasminga akcija. Paragino vaikus lankytis bibliotekoje ir būtinai paskaityti V. Šekspyro kūrinių. Bibliotekininkė Lina Lydikaitienė pristatė V. Šekspyro biografiją ir kūrybą, o Pašušvio pagrindinės mokyklos skaitytojos Paulina Adomaitytė, Rugilė Leskauskaitė, Dovilė Martyšiūtė, Laura Juozaitytė bei Justina Nikšaitė skaitė V. Šekspyro sonetus.

Pavartyčių bibliotekoje į akciją susirinko Šeduvos gimnazijos Pavartyčių skyriaus mokiniai, kuriems  mokytoja Danutė Briedienė paskaitė V. Šekspyro sonetų.

Beinoravos bibliotekos kiemelyje, žydinčių tulpių apsuptyje, V. Šekspyro sonetus skaitė kultūros namų specialistė Emilija Bieliūnienė, o Sidabravo gimnazijos moksleivis paskaitė ištrauką iš V. V. Landsbergio knygos „Berniukas ir žuvėdra“.

 Panašiai akcija vyko ir Pakalniškių kaimo bibliotekoje, kur dalyvavo Pakalniškių pagrindinės mokyklos I–IV klasių mokiniai su mokytoja Vilma Kleiniene. Po skaitymų buvo pateikta citatų, aforizmų, minčių iš V. Šekspyro kūrinių. Tai perskaičius, aiškintasi, kaip jos suprantamos. Po diskusijų visiems tiko ir saldžios vaišės.

 Šeduvos bibliotekininkės savo skaitytojus į akciją sukvietė miesto parke, kur taip pat buvo skaitomi V. Šekspyro kūriniai.

Pociūnėliuose bibliotekininkė Elytė Jankūnienė į biblioteką pakvietė Dienos centro vaikus, kurie  paskaitė V. Šekspyro bei kitų autorių kūrinių ištraukų. Palonuose į akciją taip pat buvo pakviesti Palonų daugiafunkcio centro vaikai.

Pociūnų bibliotekininkei talkino Pakalniškių pagrindinės mokyklos Pociūnų skyriaus mokiniai ir  mokytoja Jūratė Venclovienė

Tyruliuose į akciją sugužėjo ikimokyklinukai su mokytoja Rima Zemlickiene ir auklėtoja Žydrūne Bačiuliene, Tyrulių pagrindinės mokyklos mokiniai ir lietuvių kalbos mokytoja Kristina Masiulienė, ištraukas iš V. Šekspyro kūrinių skaitė seniūnijos darbuotojai – Tyrulių seniūnas Rimantas Liukumas, buhalterė Romualda Vaičeliūnienė, socialinės darbuotojos Asta Biliuvienė, Valė Bernotavičienė ir lankytoja Aurelija Masilionienė.

Sidabrave akcijos skaitymai vyko Sidabravo gimnazijos kiemelyje, kur susirinko moksleiviai, mokytojai, nemažas būrys bendruomenės narių, bibliotekos skaitytojų.

Daugėlaičiai į akciją irgi subūrė knygos bičiulius. Čia rinkosi bendruomenės, kultūros namų ansamblio „Svaja“ kolektyvas. Akcija vyko nuotaikingai, skaitant V. Šekspyro kūrinius.

Vainiūnų bibliotekininkė Rima Ganienė-Oginskienė akciją organizavo kartu su Pakiršinio mokyklos mokytojais. Puikiai laiką, skaitydami V. Šekspyro sonetus ir prisimindami savo jaunystės metus, praleido akcijos Pakiršinyje dalyviai – mokyklos-darželio atstovai.

Šniūraičiuose akcijos dalyviai V. Šekspyro kūrybą skaitė gražioje Dambrauskų sodybos aplinkoje.

 Išradingai, netradicinėse erdvėse teminius skaitymus organizavo ir kiti filialai.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos