Senjorams- skaitmeninės technologijos

senjors digiworldAsociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ (VIPT)  kartu su partneriais iš Vokietijos, Ispanijos ir Rumunijos pradeda įgyvendinti Erasmus+ programos finansuojamą tarptautinį projektą “Senjorai ir skaitmeninis pasaulis”. Projektas bus vykdomas 2017- 2018 metais. Jo tikslas- paskatinti vyresnius nei 64 metų  gyventojus, niekada nesinaudojusius internetu, susipažinti su skaitmeninėmis technologijomis, jų galimybėmis bei pradėti jomis naudotis.

Šiandien Lietuva gali didžiuotis turėdama vieną sparčiausių interneto ryšį pasaulyje, vieną geriausių interneto infrastruktūrų bei aktyvius ir atsakingus interneto vartotojus. Tačiau technologijų pažanga pasiekia ne visus. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, šiais metais tik 26 proc. Lietuvos gyventojų 64-75 m. amžiaus naudojasi kompiuteriu ir internetu. Visa likusi dalis, kurią sudaro beveik 300 000 tūkstančių asmenų, internetu nesinaudoja. Panaši statistika vyrauja ir kitose Europos Sąjungos šalyse.

Todėl šio projekto metu Vokietijoje, Lietuvoje, Ispanijoje ir Rumunijoje bus ieškoma efektyvių bei inovatyvių būdų, kaip paskatinti senjorus pradėti naudotis skaitmeninėmis technologijomis. Projekto veiklos strategija apima keletą labai svarbių etapų: darbuotojų, kurie savo darbe susiduria su senjorais, skaitmeninių įgūdžių bei kompetencijų stiprinimą, lūkesčių ir problemų identifikavimą, mokymų turinio sukūrimą ir pritaikytą planšetiniams kompiuteriams bei mokymų testavimą.

Lietuvoje VIPT asociacija glaudžiai bendradarbiauja su viešosiomis bibliotekomis ir senelių namais. Šių metų sausio mėn. 4 d. Telšių r. savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko pirmasis susitikimas su bibliotekų ir senelių namų darbuotojais, kurie aktyviai prisidės įgyvendinant projektą.

Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka taip pat  yra pakviesta dalyvauti  šiame projekte.  Informacija apie projekto eigą bus skelbiama bibliotekos savetainėje.

Laura Grinevičiūtė,  asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“

Nijolė Stankuvienė, Radviliškio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyrius