Bibliotekoje – žiemos ankstyvosios palydėtuvės

kaukiu100001Renginių ciklą, skirtą Radviliškio miesto 450-ajam jubiliejui, Viešoji biblioteka pradėjo, atidarydama kūrybinę parodą. Sausio 17 dieną bibliotekos konferencijų salėje mirgėjo radviliškiečio tautodailininko Eugenijaus Arbušausko bei jo mokinių Užgavėnių kaukių ekspozicija, dvelkianti blynais, Užgavėnių laužu ir gera nuotaika. Be kaukių, čia buvo kitų šio gražiadarbio eksponatų – medžio drožinių,  rankraščių, piešinių, leidinių, kuriuose puikuojasi jo rankdarbiai bei fotografijos, užfiksavusios smagiausias Užgavėnių akimirkas.

 

Renginyje sulaukta svečių iš rajono Savivaldybės, aplinkinių rajonų, net iš Platelių miestelio – apie Užgavėnių tradicijas ir kaukes pasakojo viešnia Aldona Kuprelytė, atvykusi iš Žemaitijos nacionalinio parko Gamtos ir kultūros paveldo skyriaus. Susibūrimą pagyvino, geros nuotaikos suteikė Radviliškio miesto kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“ ir jo vadovas Donatas Stakvilevičius.

E. Arbušauskas susirinkusiesiems apžvelgė savo kūrybinį kelią. Teigdamas, kad jam geriau drožinėti medžio dirbinius, nei kalbėti, visgi įkvėpimo pagautas gana smagiai porino apie Užgavėnių – žiemos palydėtuvių šventės – linksmybes bei kaukių panaudojimą joje, apie potraukį kurti, įkvėpti medžiui gyvybės ir suteikti jam formą.

Tąkart netrūko sveikinimų. Tautodailės propaguotojai, gražiadarbio artimieji, draugai, pasekėjai – visi norėjo tarti parodos autoriui pagarbos ir padėkos žodį, pasidžiaugti menininko nuopelnais, gebėjimais.

Renginio pabaigoje Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė pasveikino kūrėją, pristačiusį autorinę parodą, padėkojo už joje eksponuojamus originalius darbus ir už renginio dalyviams dovanotas įsimintinas, nuotaikingas akimirkas.

Ir pasibaigus renginiui žmonės dar ilgokai būriavosi prie eksponatų, tęsė pokalbius, dalijosi įspūdžiais ir prisiminimais.

Viešosios bibliotekos informacija

b

kaukiu100003

 

 

 

 

 

 1.Tautodailininko Eugenijaus Arbušausko kūrybos paroda stebino eksponatų gausa ir įvairove

2. Nuoširdūs sveikinimai Užgavėnių kaukių meistrui

3. Muzikinis sveikinimas – iš Radviliškio miesto kultūros centro folkloro ansamblio „Aidija“ ir jo vadovo Donato Stakvilevičiaus