Bibliotekoje – apie Saulės mūšio vietą

saules00001Sausio 26 dieną Viešojoje bibliotekoje vyko gyva istorijos pamoka. Itin gausiai konferencijų salės auditorijai buvo pristatytas istorikų Tomo Baranausko ir Gintauto Zabielos parengtas ir iliustruotas leidinys „Saulės mūšio pėdsakų paieškos“.

Renginio pradžioje dalyviai pamatė neilgos trukmės filmuką apie Saulės mūšio pėdsakų paieškas, kurios ėmėsi aktyvi tyrėjų ekspedicija. Klausimus, susijusius su leidiniu, atvykusiems knygos autoriams pateikė ir diskusiją su jais vedė Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vyriausias puskarininkis, seržantas majoras Alvydas Tamošiūnas. Svečiai Tomas Baranauskas ir Gintautas Zabiela išsamiai papasakojo apie archeologinius kasinėjimus, kitus tyrimo darbus spėjamoje mūšio vietovėje, apžvelgė pagrindines leidinio temas, atsakė į klausytojų klausimus.

saules00002Žymių ir garbių svečių atvykimu, jų knyga pasidžiaugė Radviliškio rajono savivaldybės Paveldosaugos ir turizmo skyriaus vedėjas Vytautas Simelis. Sveikinimo ir padėkos žodžių knygos autoriams išsakė Radviliškio Vaižganto gimnazijos istorijos mokytoja ekspertė Laima Maminskienė bei Viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Vida Marcinkienė.

Knyga „Saulės mūšio pėdsakų paieškos“ – tyrimo projekto rezultatus apibendrinantis leidinys, kuriame aptartas Saulės mūšio istorinis kontekstas, eiga ir reikšmė, ypatingą dėmesį skiriant mūšio vietos lokalizavimui. Apžvelgus ir įvertinus ankstesnes versijas, iškelta nauja mūšio lokalizavimo versija  – Ilguočių kaimas prie Radviliškio.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

1. Renginio svečiai (iš dešinės) – archeologas, archeologijos istorikas, humanitarinių mokslų daktaras Gintautas Zabiela, istorikas, istorijos populiarintojas, publicistas Tomas Baranauskas ir Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vyriausias puskarininkis, seržantas majoras Alvydas Tamošiūnas

2. Mintimis pasidalijo Radviliškio rajono savivaldybės Paveldosaugos ir turizmo skyriaus vedėjas Vytautas Simelis

saules00003