Į Pradžią Biblioteka tradicinės savaitės dienomis

Biblioteka tradicinės savaitės dienomis

2017-05-05

Biblioteka tradicinės savaitės dienomis

17-oji Nacionalinė bibliotekų savaitė „Tu esi biblioteka“ kvietė į jas pažvelgti skaitytojų, lankytojų, vartotojų akimis. Kokie žmonės į biblioteką ateina? Ko jie tikisi? Kuo domisi?

Tradicinės bibliotekų savaitės metu, balandžio 24–28 dienomis, mūsų rajone organizuota įvairių renginių.

Balandžio 24 d. Viešojoje bibliotekoje Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja Asta Kascėnienė iškilmingai paskelbė Nacionalinės bibliotekų savaitės pradžią. Mintimis apie biblioteką ir jos veiklą pasidalijo buvusi ilgametė Viešosios bibliotekos direktorė, dabartinė Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narė Aldona Januševičienė. Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė pasveikino visus su bibliotekoms svarbia švente. Atidarymo renginį pagyvino išradingi Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ ugdytinių pasirodymai, kuriuos kuravo mažųjų vadovė Dovilė Pranaitytė, bei Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokinių, vadovaujamų režisierės Rasos Atkočiūnienės ir muzikos mokytojo Egidijaus Kablio, muzikinė programa.

Balandžio 25 d. Viešosios bibliotekos Žaislotekoje viešėjo gražiadarbė, gera vaikų draugė Žydra Jomantienė. Ji rodė ir mažuosius pamokė, kaip iš medžiagos skiaučių galima sukurti įvairių grožybių. Viešnios padedami, popietės dalyviai darė gėles iš medžiagos. Visų darbeliai buvo suklijuoti į bendrą paveikslą.

Balandžio 26 d. popietėje „Mano vaikystės knyga“  Žaislotekos lankytojai susitiko su bibliotekos knygų mylėtojų klubo „Beržė“ nare Danguole Dabašinskiene. Ji vaikams pristatė, o vėliau ir perskaitė savo pirmąją vaikystės knygą, priminė, kad 2017-ieji yra Lietuvių kalbos metai, pateikė įdomių, dabar jau mažai naudojamų žodžių pavyzdžių. Aktyviausius dalyvius apdovanojo.

Balandžio 26 d. Viešąją biblioteką aplankė cirko artistė, kraštietė Odeta Pečiukiavičiūtė-Janečkova, daugelio vadinama moterimi-gyvate. Susitikimo metu ji papasakojo apie spalvingą ir tuo pačiu sudėtingą artisto gyvenimą, pasidalijo prisiminimais iš gimtajame Radviliškyje praleistų metų. Savivaldybės Švietimo kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Vladislava Virbickienė radviliškiečių vardu pasidžiaugė artistės viešnage, o bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė kvietė ją atvykti dar ne kartą.

Balandžio 27 d. Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje surengtas edukacinis užsiėmimas „Klausk bibliotekos kaip geriausio draugo“. Joje dalyvavo pirmųjų klasių gimnazistai, mokytojai, mokyklos bibliotekos darbuotoja Valia Kondratenko. Jiems Viešosios bibliotekos Informacijos-kraštotyros skyriaus vyr. bibliografė Virginija Simaitienė pristatė bibliotekos svetainę, supažindino su Kraštotyros skyreliu ir parodė, kokią informaciją galima ten rasti. Suaugusiųjų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė Vida Maceikienė klausytojams aiškino, kaip knygos užsakomos, rezervuojamos, kaip pratęsiamas jų išdavimo laikas internetu. Moksleiviai patys išbandė minėtas galimybes. Suaugusiųjų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė Ramutė Zavadskienė pristatė interaktyvių paslaugų portalą www.ibiblioteka.lt, paskatino naudotis elektroninėmis knygomis.

Balandžio 27 d. Žaisloteka tęsė susitikimų ciklą „Mūsų bibliotekos gimtadienis“. Šį kartą lankytojai susitiko su buvusia Viešosios bibliotekos direktore Aldona Januševičiene, kuri bibliotekai vadovavo 1985–2015 m. Viešnia pasakojo apie save, bibliotekininko specialybės įvairiapusiškumą, Žaislotekos kūrimosi pradžią, apie susitikimus su įžymiais žmonėmis. Vaikai pateikė viešniai įvairiausių klausimų. A. Januševičienė kvietė lankytojus draugauti su knyga, būti smalsius. Susitikimo pabaigoje visi sulaukė staigmenos – Žaislotekos lankytojai pašoko viešniai „Linksmapolkę“, pademonstravo šokį su akrobatiniais elementais.

Nacionalinės bibliotekų savaitės metu veikė šios parodos: Viešosios bibliotekos konferencijų salėje – kraštiečio Jono Varno ir kitų autorių karikatūrų paroda „Apie rimtus – linksmai“, Vaikų literatūros skyriuje – Radviliškio jaunimo mokyklos 8–10 klasių moksleivių metalo ir medžio darbų paroda „Mes galim“ bei Radviliškio Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos mokinių piešinių paroda „Mamų portretai“.

Viešojoje bibliotekoje vyko ir tradicinės akcijos – savaitė be delspinigių, nemokami Skaitytojų pažymėjimai, skaitytojų vaišinimas kava ir arbata.

17-osios Nacionalinės bibliotekų savaitės renginius įdomiai organizavo ir Viešosios bibliotekos filialai.

Balandžio 24 d. Šiaulėnų biblioteka surengė nuotaikingą susitikimą su rašytoju Vladu Kalvaičiu bei jo knygos pristatymą „Pasakėčios vaikams ir ne vaikams“. Kartu su rašytoju atvyko ir Kelmės rajono literatų klubo „Vieversys“ prezidentas Viktoras Gulbinas, kuris aptarė rašytojo gyvenimo bei kūrybos kelią. Pats autorius pristatė naujausią savo knygą, paskaitė savo kūrybos.

Balandžio 25 d. Šeduvos miesto bibliotekoje įvyko susitikimas su kraštiečiu, poetu Petru Valantinu. Autorius pasakojo savo prisiminimus iš vaikystės miesto Šeduvos, kariuomenės, universiteto laikų. Susitikimo dalyviams paskaitė eilių iš savo knygų „Pasauli, mylimas ligoni“, „Esi, kad būtum“, „Lietaus broli“ ir „Žagarės lauktuvės“. Vaikams vesta pažintinė pamokėlė „Susipažinkime su biblioteka“. Joje dalyvavo Šeduvos gimnazijos 2 b klasės vaikai ir mokytoja Inga Rutkauskienė.

Balandžio 25 dieną Beinoravos bibliotekoje surengtas vaikų talentų konkursas „Kuo aš ypatingas“. Jame dalyvavo Sidabravo gimnazijos 1–4 klasių mokiniai. Jie deklamavo eilėraščius, paskaitė prozos, dainavo, vaidino. Vaikų pasirodymus stebėjo ir vertino komisija, kurioje buvo Sidabravo gimnazijos pradinių klasių mokytoja Laimutė Ožalinskienė, ikimokyklinės ugdymo grupės auklėtoja, Beinoravos kultūros specialistė Emilija Bieliūnienė.

Balandžio 26 d. Beinoravos bibliotekos ir kultūros darbuotojai poezijos ir muzikos mylėtojus sukvietė į poezijos ir muzikos vakarą „Tu priimki mane į sūpuokles, – noriu dangų su vėju pasiekti“ (P. Liubertaitė). Poezijos posmus skaitė Sidabravo, Vadaktų ir Beinoravos krašto kūrėjai bei skaitovai. Skambėjo širdis virpinančios saksofono melodijos, kurias susirinkusiesiems dovanojo saksofonistas Henrikas Staškauskas. Kūrinių elektrine gitara pagrojo Monika Blinkevičiūtė.

Balandžio 25 d. Pašušvio bibliotekoje parengta Pašušvio pagrindinės mokyklos 7 klasės mokinio, Manto Špoko kūrybinių darbų paroda „Sambūvis“. Joje pristatyti 18 paveikslų – originalių, įspūdingų, žavinčių spalvų darna, minties gilumu.

Balandžio 26 d. Pašušvio bibliotekos lankytojai susitiko su Grinkiškio kredito unijos administracijos vadove  Jolanta Mižutavičienė. Viešnios tikslas – pabendrauti, pasidalyti darbo patirtimi, pristatyti teikiamas paslaugas ir atsiradusias naujoves. Pokalbio dalyviai susipažino su verslo kredito sąlygomis, išsiaiškino, kas gali kreiptis dėl kreditavimo, kita.

Balandžio 27 d. Pašušvio pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai, lydimi pedagogės Elenos Klevinskienės, pirmą kartą lankėsi Pašušvio bibliotekoje. Ten jiems paaiškinta, kokia tvarka į lentynas sudedamos knygos, kokioje vietoje laikomos pačių mažiausių skaitytojų knygelės, kokios yra bibliotekos taisyklės. Vaikai apžiūrėjo senų leidinių parodą, kuri juos labai sudomino, nes tokius leidinius pamatė pirmą kartą. Taip pat klausėsi garsiai skaitomos lietuvių liaudies pasakos apie gyvūnus, žiūrėjo knygos iliustracijas, sužinojo, kuris gyvūnas geras, o kurio reikia pasisaugoti. Pristatytas ir kitas pasakų klausymo būdas – pasakos internete. Vaikai su dideliu susidomėjimu žiūrėjo ir klausėsi audiopasakos „Trys paršiukai“.

Balandžio 28 d. į Pašušvio bibliotekoje organizuotą popietę atvyko Grinkiškio ambulatorijos vyresnioji bendruomenės slaugytoja Birute Grigaliūnienė. Diskutuota apie sunkias ir pavojingas ligas, sužinota, kokių rūšių yra erkių, kokias infekcines ligas jos platina, kaip išvengti erkės įkandimo. Savo išgyvenimais dėl skaudžių šios ligos  pasekmių pasidalijo  viena popietės dalyvė. Bendruomenės slaugytoja pakvietė susitikimo dalyvius pasimatuoti kraujospūdį, atsakė į visus jiems rūpimus klausimus.

Balandžio 26 d. Baisogalos bibliotekoje vyko  popietė „Mes iš pasakų...“. Į ją atvyko Baisogalos gimnazijos penktokai su bibliotekininke Rimante Stasiukoniene. Su moksleiviais diskutuota,  kas  jiems yra pasaka. Vaikai turėjo atlikti įvairias užduotis. Pasiskirstę  vaidmenimis, pasipuošę atributika, vaidino pasaką ,,Ropė“.  Visiems puikiai sekėsi ir atpažinti  savo pamėgtus knygų herojus ‒ Eglę žalčių karalienę, Pelenę, Raudonkepuraitę, kitus. Renginio pabaigoje dalyviai patys kūrė savo pasaką.

Balandžio 27 d. Kutiškių bibliotekoje parengta knygelių paroda „Mano pasaka“. Tai – Kutiškių daugiafunkcio centro vaikų darželio „Mažylių“ grupės vaikučių kartu su tėveliais ir auklėtoja pačių sukurtos knygutės, pasakos. Iš viso sukurtos 7 knygutės, kuriomis labai džiaugėsi patys kūrėjai bei parodėlės lankytojai.

Balandžio 27 d. Pakalniškių biblioteka suorganizavo literatūrinį rytmetį „Augu skaitydamas“. Jame dalyvavo Pakalniškių pagrindinės mokyklos darželio grupės „Žiedeliai“ vaikučiai su auklėtojomis Laima Didaronkiene ir Irena Duriene. Vaikai supažindinti su biblioteka, pademonstruotos ten esančios didžiausia ir mažiausia, taip pat grojančios knygos. Vaikučiams paskaityta eilėraščių apie knygas, o A. Matučio eilėraštis „Tuoj ir rytoj“ skambėjo, panaudojant lėles. Mažieji žaidė, dainavo, atliko įvairias užduotis.

Balandžio 27 d. Grinkiškio bibliotekoje Jono Poderio gimnazijos trečiokai ir jų mokytoja Rasa Poškienė dalyvavo surengtoje viktorinoje „Skaitai knygas – kaupi žinias“. Viktorinos tikslas – patikrinti, kiek vaikai žino apie perskaitytas knygas.  Klasė buvo suskirstyta į dvi komandas, jos labai aktyviai atsakinėjo į klausimus ir abi užduotis baigė  lygiosiomis.

Balandžio 28 d. Pavartyčių bibliotekoje įvyko Ievos Simonaitytės knygos „Vilius karalius“ aptarimas. Į renginį atėjo aktyviausios bibliotekos skaitytojos Bronė Ožinskienė, Danutė Briedienė, Gražina Slioserienė. Ši knyga aptarti pasirinkta neatsitiktinai – 2017-ieji paskelbti Ievos Simonaitytės metais.

Nacionalinės bibliotekų savaitės metu rajono bibliotekose vyko viktorinos, piešinių, knygų parodos, atvirų durų dienos. Visi tie renginiai parodė, kad bibliotekų skaitytojai, lankytojai gana įvairūs, skirtingi, bet juos visus vienija draugystė su knyga ir biblioteka.

Viešosios bibliotekos informacija

1. Beinoravos bibliotekos renginyje dalyvavusiems poetams, skaitovams ir muzikantams padėkota, įteikiant po pavasarinių žiedų puokštę

2. Nacionalinėje bibliotekų savaitėje dalyvavo ir Kutiškių daugiafunkcio centro „Mažylių“ grupė su auklėtoja Neringa Morkūniene

3. Akimirka iš susitikimo su rašytoju, kraštiečiu Vladu Kalvaičiu Grinkiškio bibliotekoje

4. Pakalniškių bibliotekininkė Ramutė Smailienė teminiame renginyje paskaitė eilėraščių

5. Grinkiškio bibliotekoje organizuota viktorina

6. Pašušvio bibliotekininkės Linos Lydikaitienės pokalbio su mažaisiais bibliotekos lankytojais metu

7. Pasakos „Ropė” vaidinimas Baisogalos bibliotekoje

8. Akimirka iš skiautinių pamokėlės su Viešosios bibliotekos Žaislotekos viešnia Žydra Jomantiene

9.Viešosios bibliotekos Žaislotekos lankytojai susitiko su senjorų knygų mylėtojų klubo „Beržė“ nare Danguole Dabašinskiene

10. Akimirka iš Viešojoje bibliotekoje vykusio susitikimo su cirko artiste, moterimi-gyvate, kraštiete Odeta Janečkova (dešinėje)

11. Nacionalinę bibliotekų savaitę atidarė Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja Asta Kascėnienė