Į Pradžią Poezijos pavasaris 2017“ – Viešojoje bibliotekoje

Poezijos pavasaris 2017“ – Viešojoje bibliotekoje

2017-05-30

Poezijos pavasaris 2017“ – Viešojoje bibliotekoje

Graži tradicija tęsiasi – tarptautiniu tapęs kasmetinis  literatūrinis festivalis „Poezijos pavasaris“ vėl užsuko į Radviliškio kraštą. 53-osios šios poezijos šventės paukštė gegužės 27-ąją sklandė Radviliškyje, Pašušvyje ir Baisogaloje.

To šeštadienio vidudienį pirmoji svečiams duris atvėrė Radviliškio viešoji biblioteka. Čia susitikti su jos skaitytojais, lankytojais, darbuotojais, kitais knygos, poezijos bičiuliais atvyko poetė Inger Elisabeth Hansen ir rašytojas Torgeir Schjerven iš Norvegijos, poetė, prozininkė Ineza Juzefa Janonė, aktorė Olita Dautartaitė, vertėja Nora Strikauskaitė, poetai Vainius Bakas ir Julius Žėkas. Apžiūrėję bibliotekos patalpas, skyrius ir labai palankiai visa tai įvertinę, svečiai susibūrė renginiui šventiškai papuoštoje konferencijų salėje.

Susirinkusiesiems atvykusius „Poezijos pavasario 2017“ dalyvius pristatė šios grupės vadovas, poetas Julius Žėkas. Visi svečiai paskaitė savo ar kitų autorių kūrybos. Kaip vėliau įspūdžiais dalijosi dalyvavę radviliškiečiai, jiems buvo labai įdomu pasiklausyti poetinio žodžio norvegų kalba, palyginti jo ir lietuviškojo vertimo skambesį, išgirsti lietuvių poetų naujų eilėraščių, pasigrožėti, kaip Bernardo Brazdžionio, Eugenijaus Matuzevičiaus poeziją skaito jau daug kartų tokioje šventėje radviliškiečius aplankanti aktorė Olita Dautartaitė. Daugelio klausytojų nuomone, šiemet tradicinis renginys juos nudžiugino dovanota galimybe pabūti tikrai prasmingos, lyrinės, įsimintinos poezijos prieglobstyje, drauge pasiklausyti radviliškiečio saksofonininko Svajūno Taučiaus atliekamų kūrinių.

Už dovanotą šventę svečiams padėkojo, kraštą, biblioteką prisiminsiančių suvenyrų įteikė Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Vlada Virbickienė ir Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė. Svečiai bibliotekai padovanojo almanacho „Poezijos pavasaris 2017“ knygų.

Šventę vedė Viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Vida Marcinkienė. Bibliotekoje veikė  šiemečio „Poezijos pavasario“ dalyvių kūrybos paroda.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos