Pirmasis skaitymo namelis kviečia praverti dureles

2017 metai yra labai svarbūs mūsų miestui: Radviliškio miesto 450 metų ir Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos 80 metų jubiliejiniai metai. Šių švenčių proga Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojų iniciatyva buvo kviečiamos visos Radviliškio miesto ir rajono organizacijos prisijungti prie savanoriškos namelių, kuriuose gyvena knygos, gaminimo akcijos.

Knygų namelis – tai netradicinė, dažniausiai po atviru dangumi pastatyta biblioteka, kurioje galima rasti įvairiausių knygų, o jomis dalijasi patys skaitytojai. Knygų dalijimosi iniciatyva atsirado 2009 m. Amerikoje, kai Todas Bolas skaityti mėgusios motinos garbei savo namo kieme pastatė knygomis pripildytą namelį, kurio turiniu galėjo naudotis draugai ir kaimynai. Neilgai trukus, idėja išpopuliarėjo visame pasaulyje.  Šiemet šį graži idėja atkeliavo ir į Radviliškį. Projekto tikslas – skleisti skaitymo malonumą ir populiarinti literatūrą pasitelkiant visuomenės pagalbą. Taip skleidžiamos ne tik švietėjiškos idėjos, bet ir ugdomas  bendruomeniškumas, savanorystė.

Į bibliotekininkų kvietimą prisidėti prie Knygų namelio idėjos įgyvendinimo atsiliepė trijų Radviliškio miesto organizacijų atstovai. Simboliška, kad į pirmojo Knygų namelio atidarymo šventę radviliškiečiai buvo pakviesti Rugsėjo 1-osios išvakarėse. Rajono meras Antanas Čepononis pasidžiaugė, kad pirmasis namelis buvo pastatytas Radviliškio autobusų stotyje, kur žmonės laukdami autobuso ar tiesiog eidami pro šalį dabar galės pasiimti norimą knygą. Skubantys ir net neturintys laiko užeiti į biblioteką čia galės prisėsti ir paskaityti.  

Radviliškio viešosios bibliotekos darbuotojai Knygų namelį jau pripildė knygomis. Knygų padovanojo ir pirmoji geranoriškai prie iniciatyvos prisidėjusi Radviliškio rajono gausių šeimų asociacija „Šeimos židinys“ ir jų vadovė Audronė Beresnevičienė. 

Knygų namelio atidarymo šventėje Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė pasidalino mintimis apie knygų namelių atsiradimo istoriją, pasidžiaugė iniciatyvą palaikiusiais žmonėmis ir padėkojo pirmojo Knygų namelio autoriui, tautodailininkui Aleksandrui Filipavičiui. Pastatyti Knygų namelį padėjo Radviliškio miesto seniūnija. Seniūnas Ernestas Mončiauskas ir pavaduotoja Vigilija Dževečkienė atvyko apžiūrėti Knygų namelio, kuriame jau gyvena knygos, laukiančios savųjų skaitytojų. Seniūno nuomone, tokią, iš pirmo žvilgsnio paprastą, bet labai prasmingą iniciatyvą reikia plėtoti ir kviesti daugiau aktyvių organizacijų prisidėti gaminant Knygų namelius.

Radviliškio viešosios bibliotekos iniciatyva miete bus įrengti dar du tokie Knygų nameliai, kuriuose taip pat apsigyvens knygos.

Kviečiame visus dalintis knygomis. Praverkite namelio duris ir pasiimkite Jūsų dėmesį patraukusią knygą, o jei turite, į namelį įdėkite perskaitytą ar nereikalingą savo knygą, kad kiti žmonės galėtų ją perskaityti.

1. Knygų namelio atidarymas Radviliškio autobusų stotyje. Nuotraukoje (iš kairės): Radviliškio rajono gausių šeimų asociacijos „Šeimos židinys“ pirmininkė Audronė Beresnevičienė, Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė, tautodailininkas Aleksandras Filipavičius, Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis

2. Šventės akimirka. Nuotraukoje (iš kairės): Radviliškio miesto seniūnas Ernestas Mončiauskas ir Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė