Susitikimas su kraštiete L. Janušonyte-Steinhoff

Rugsėjo 15 dieną visi radviliškiečiai skubėjo į biblioteką, kurioje vyko susitikimas su kraštiete, Tarptautinės sporto žurnalistų asociacijos viceprezidente, Laima Janušonyte-Steinhoff. Susitikime dalyvavo ne tik sporto žurnalistės draugai ir pažįstami, bet ir jos mokytojai, ugdę ir vedę ją sporto bei žurnalistikos profesijos link. Kraštietės apsilankymu susidomėjo ir jaunosios kartos atstovai, kurie taip pat savo ateitį sieja su sportu ar žurnalistika.

L. Janušonyte-Steinhoff – ypatinga asmenybė ir ši kraštietė garsi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Ji – buvusi Lietuvos televizijos sporto redakcijos vadovė, o nuo 1999 metų ir sporto laidų vedėja. Nuo 2004 metų iki 2013 metų žymi moteris buvo Lietuvos sporto žurnalistų federacijos prezidente, Lietuvos sporto federacijų sąjungos Vykdomojo komiteto nare. 2005 metais Marakeše L. Janušonyte-Steinhoff buvo išrinkta Pasaulio sporto žurnalistų federacijos (AIPS) viceprezidente – pirmąja moterimi viceprezidente AIPS istorijoje. Taip pat ji yra AIPS Moterų komisijos pirmininkė, Pasaulio jaunųjų sporto žurnalistų programos mokytoja.

Baigusi sporto žurnalistės karjerą, L. Janušonyte-Steinhoff tikėjosi, jog atsiras daugiau laisvo laiko, tačiau, anaiptol, nes dabar ji aktyviai sportuoja, keliauja, užsiima kita mėgstama veikla.

Susitikimo metu L. Janušonyte-Steinhoff radviliškiečiams rodė asmenines fotografijas, pasakojo apie sporto žurnalisto karjerą, keliones bei dalijosi prisiminimais apie gimtąjį Radviliškį, o renginio pabaigoje – atsakinėjo į radviliškiečių pateiktus klausimus apie darbą LRT televizijoje, intriguojančią dopingo temą bei adaptaciją gyvenant svečioje šalyje – Vokietijoje.

Kraštietė L. Janušonyte-Steinhoff apie viską kalbėjo labai nuoširdžiai, tarsi pasakotų savo artimiausiems draugams. Tai tik įrodo, jog išvykusi iš Radviliškio L. Janušonyte-Steinhoff liko sava gimtajam miestui ir jo žmonėms. Sporto žurnalistė atviravo, kad jei ne mylimas vyras iš Vokietijos, tikriausiai nebūtų rinkusi gyventi šioje šalyje, tačiau geras susisiekimas ir vos 1 val. 50 min. skrydžio trunkanti kelionė į Lietuvą gyvenimą užsienyje palengvino. Panašiai tiek truko ir susitikimas su kraštiete Radviliškyje. Kartu praleistas laikas kažkur ištirpo, nes šiltas ir nuoširdus bendravimas, neišdildomi prisiminimai apie Radviliškio kraštą bei jame gyvenančius žmones – visiems buvo labai įdomūs.

Pasibaigus maloniam pašnekesiui su L. Janušonyte-Steinhoff, kraštietę sveikino Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė, kuri, sakydama, kad šis susitikimas – tai vertinga dovana 450 metų sulaukusiam miestui ir visiems radviliškiečiams, kraštietei įteikė padėką ir palinkėjo, jog meilė gimtajam kraštui niekada neišblėstų.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

  1. Viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su kraštiete, Tarptautinės sporto žurnalistų asociacijos viceprezidente, Laima Janušonyte-Steinhoff.
  2. Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė dėkojo gerbiamajai kraštietei už malonų apsilankymą gimtajame Radviliškyje
  3. Laima Janušonyte-Steinhoff kartu su Radviliškio viešosios bibliotekos kolektyvu.

      4. Į susitikimą su kraštiete Laima Janušonyte-Steinhoff susirinko labai daug radviliškiečių ir rajono gyventojų.