Į Pradžią Keramikos darbų apsuptyje skambėjo skrabalų muzika

Keramikos darbų apsuptyje skambėjo skrabalų muzika

2018-02-12

Vasario 6 dieną Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko klaipėdiečio keramiko Luko Šilinsko parodos „Lietuviškas simbolis“, skirtos Lietuvos atkūrimo šimtmečiui, atidarymas. Tai jau trečioji jaunojo menininko pristatoma paroda. Įspūdingi dirbiniai ir išskirtinės jų autoriaus idėjos žavėjo parodos lankytojus. Keramikas, lipdymo meną pamilęs dar vaikystėje, su šiuo amatu sieja ir savo ateitį. L. Šilinsko parodoje pristatomi išskirtiniai keramikos darbai, kurie byloja apie senuosius lietuvių amatus. Molio dirbiniai buvo nužiesti ant žiedimo rato, dalis jų – nulipdyti rankomis pagal senovės lietuvių lipdymo technikas.

Antroji parodos atidarymo dalis buvo kiek triukšmingesnė. Į Viešojoje bibliotekoje vykusį parodos atidarymą jaunąjį kūrėją atlydėjo jo tėvas – vienintelis profesionalus lietuviško instrumento – skrabalų – maestro, dainų kūrėjas, atlikėjas Regimantas Šilinskas. Lietuviškąsias tradicijas puoselėjantį keramiką savo muzika ir dainomis papildė geros nuotaikos nestokojantis skrabalų virtuozas. Toks nuostabus kūrybinis duetas bibliotekoje sukūrė šventinę nuotaiką. Kol susirinkusieji apžiūrinėjo parodą, maestro R. Šilinskas kvietė atsipalaiduoti ir paklausyti lietuviškos skrabalų muzikos. Vėliau atlikėjas pristatė ir savo kūrybos dainas.

Pasveikinti jaunojo menininko ir skrabalų virtuozo atvyko Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Vladislava Virbickienė, kuri menininkams linkėjo sėkmės, kad jų šeimą dažniau lankytų mūzos, ir kvietė nepamiršti Radviliškio krašto, iš kurio yra kilusi jaunojo menininko mama.

Radviliškio viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Vida Marcinkienė pasidžiaugė nuotaikingu renginiu, kuris skelbė šimtmečio Lietuvos jubiliejinių renginių pradžią bibliotekoje, ir  priminė, kad esame labai laiminga tauta, nes sutinkame tokią svarbią istorinę valstybės sukaktį, o mes – šios istorijos liudininkai. Viešosios bibliotekos pavaduotoja padėkojo parodos autoriui ir skrabalų maestro bei visiems palinkėjo gero vakaro.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

 

  1. Radviliškio viešojoje bibliotekoje savo parodą pristatė jaunasis keramikas Lukas Šilinskas.
  2. L. Šilinsko parodos „Lietuviškas simbolis“ darbai.
  3. Į parodos atidarymą L. Šilinską atlydėjo tėvas – vienintelis profesionalus lietuviško instrumento – skrabalų – maestro, dainų kūrėjas, atlikėjas Regimantas Šilinskas.
  4. Skrabalų virtuozas R. Šilinskas susirinkusiems grojo nuotaikingą muziką, kvietė palinguoti ir šiek tiek atsipalaiduoti.
  5. Pasveikinti jaunojo menininko ir skrabalų virtuozo atvyko Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Vladislava Virbickienė.
  6. Radviliškio viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Vida Marcinkienė pasidžiaugė gražiu renginiu ir padėkojo svečiams.

1 (57) 2 (55) 3 (34)

4 (16) 5 (9)  6 (1)