Bibliotekoje – atviros pamokos, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui

Didžiųjų Lietuvos valstybės atkūrimo metinių išvakarėse, vasario 15 dieną, Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka miestiečius pakvietė į renginį „Nepriklausomybės kovos ir jų įprasminimas. Asmenybės“, kurio pagrindinė mintis – netradicinės pamokos tiek jaunesniems,  tiek vyresniems bibliotekos lankytojams. Renginį pradėjo Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ auklėtiniai, kuriuos paruošė muzikos ir šokių vadovai. Susirinkusieji mėgavosi mažųjų dainomis bei šokiais, simbolizuojančiais Lietuvos atkūrimo šimtmetį.

Po muzikinio pasirodymo sekė Radviliškio Vaižganto progimnazijos istorijos mokytojos metodininkės Aušros Krasuckienės parengta pamoka 7–8 klasių mokiniams, kurioje dalyvavo ir vyresnių klasių moksleiviai. Į atvirą pamoką susirinkę mokiniai pagarsino Vasario 16-osios aktą skelbiantį tekstą. Tada istorijos mokytoja pristatė signatarus. Pamoką vainikavo surengtas protmūšis. Po aršios kovos buvo apdovanota nugalėtojų komanda, kurią sudarė mokiniai, mokytojai ir bibliotekos darbuotojai. Pasibaigus pamokai, A. Krasuckienė kvietė pasidalinti įspūdžiais, patirtais netradicinės pamokos metu.

Tą pačią dieną bibliotekoje vyko ir antroji pamoka, kurią vedė Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokytojos – lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Rita Šimkuvienė ir biologijos mokytoja metodininkė Asta Šmukštienė. Abi mokytojos, trumpai aptarusios Lietuvos atkūrimo procese dominavusius vyrus, pasakojimą tęsė apie garsias to meto Lietuvos moteris. Viena jų – rašytoja Gabrielė Petkevičaitė-Bitė. Lietuvių kalbos mokytoja pristatė rašytojos biografiją, pasakojo apie jos gyvenime sutiktas ryškias asmenybes. Pasak mokytojos, rašytoja G. Petkevičaitė-Bitė buvo visų, ją lankančių žmonių, draugė, kuri padėdavo kaimo žmonėms rašyti dokumentus, dalindavosi patarimais, kaip gerinti sveikatą. Kartu su mokiniais R. Šimkuvienė pamoką paįvairino žaidimu: renginio dalyviai pasiskirstė vaidmenimis ir vaidino gydytojus bei ligonius, aiškinosi ligų pavadinimus ir jų gydimo metodus.

Biologijos mokytoja A. Šmukštienė mokiniams išsamiai pristatė gydomąsias žoleles, kuriomis anuomet domėjosi žmonės. Biologijos mokytoja akcentavo tai, kad ir rašytoja G. Petkevičaitė-Bitė tikėjo žolelių teigiamu poveikiu sveikatai bei kvietė tai daryti ir aplinkinius. Po spalvingų ir informatyvių augalų pristatymų A. Šmukštienė visus kvietė paragauti įvairių kvapnių ir skanių žolelių arbatų.

Po atvirų pamokų Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė pasidžiaugė bibliotekos ir mokyklų bendryste, kuri subūrė žmones bendriems ir įdomiems projektams, ir visiems linkėjo prasmingai sutikti ir paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Ta proga Viešosios bibliotekos vadovė iškilmingai įteikė padėkas mokytojoms ir sertifikatus kartu su Lietuvos valstybės vėliavomis dviem bibliotekos darbuotojoms: vyriausiai Sidabravo filialo bibliotekininkei Nijolei Snockienei bei jauniausiai Viešosios bibliotekos renginių organizatorei Dovilei Jankutei. Taip pat pasveikinta ir buvusi ilgametė bibliotekos kolektyvo narė Gražina Dunauskienė, kuri nominuota pilietiškiausia bibliotekos darbuotoja.

Pasibaigus renginiui, visi moksleiviai skubėjo fotografuotis po Viešosios bibliotekos konferencijų salėje įkurdinta trispalve ir rašyti norus bei linkėjimus Lietuvai ant šalies žemėlapio.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

1. Susirinkusiuosius džiugino Radviliškio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ auklėtinių pasirodymas.

2. Pirmąją atvirą pamoką vedė Radviliškio Vaižganto progimnazijos istorijos mokytoja metodininkė Aušra Krasuckienė.

3. Antrąją atvirą pamoką vedė Radviliškio Lizdeikos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Rita Šimkuvienė.

4. Apie gydomąsias žoleles kalbėjo ir vasara kvepiančia žolelių arbata vaišino Radviliškio Lizdeikos gimnazijos biologijos mokytoja metodininkė Asta Šmukštienė.

5. Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė pasidžiaugė bibliotekos ir mokyklų bendryste ir visiems linkėjo prasmingai sutikti ir paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

6.  Bibliotekos vadovė V. Šukaitienė (antra iš kairės) iškilmingai įteikė sertifikatą ir Lietuvos valstybės vėliavą bibliotekos darbuotojoms: vyriausiai Sidabravo filialo bibliotekininkei Nijolei Snockienei (antra iš dešinės) bei jauniausiai Viešosios bibliotekos renginių organizatorei Dovilei Jankutei (kairėje). Taip pat pasveikinta ir buvusi ilgametė bibliotekos kolektyvo narė Gražina Dunauskienė (dešinėje), kuri nominuota pilietiškiausia bibliotekos darbuotoja.

1 (64) 2 (60)

3 (38) 4 (19)