Tradicinis Radviliškio bibliotekininkų „Pavasarinis knygų kermošius“ vyko Baisogaloje

Gegužės 20 d. Baisogaloje, prie Baisogalos kultūros centro, šurmuliavo tradicinis, trečius metus iš eilės Radviliškio viešosios bibliotekos iniciatyva organizuojamas „Pavasarinis knygų kermošius“. Šventė subūrė kaimo bibliotekų, kultūros įstaigų, seniūnijų bendruomenių narius. Renginio organizatoriai visus baisogalius ir miesto svečius  kvietė žaisti, vaidinti, piešti, išmėginti audimą, juostų pynimą, molio lipdymą, dalyvauti įvairiose kitose edukacijose, loterijose. „Pavasarinio knygų kermošiaus“ metu buvo galima nusipirkti Radviliškio viešoji bibliotekos išleistų žurnalų, knygų, už simbolinę kainą bibliotekininkės siūlė įsigyti ir senų knygų.

š1 š2 3 (74) 4 (41) 5 (22) 6 (6) 7 (1)8 (1)

Sekminių sekmadienį, iškart po šv. Mišių Baisogalos Švč. Trejybės bažnyčioje, „Pavasarinio knygų kermošiaus“ šventę atidarė kunigas Tomas Janavičius, kuris visiems linkėjo geros nuotaikos, puikių šventinių įspūdžių. Baisogalos kultūros centro direktorė Justė Juškaitė dėkojo Radviliškio viešosios bibliotekos darbuotojams, kurie į Baisogalą atvežė nuostabią knygų mugę. Padėkota buvo ir renginyje dalyvavusiems kolektyvams, kurie šokiais ir dainomis nuspalvino knygų šventę.

Siekianti bibliotekos filialų vienybės, bendrumo ir organizuotumo, Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė pasveikino knygų bičiulius, pasidžiaugė bibliotekos filialų veikla, kvietė aplankyti improvizuotus kiemelius, kuriuose laukė įvairios staigmenos. Linkėdama visiems puikios nuotaikos, direktorė V. Šukaitienė pacitavo Justino Marcinkevičiaus žodžius apie knygą, taip dar labiau paryškindama knygos vertę mūsų gyvenime.

Šventės dalyvius išjudino Baisogalos kultūros centro kapelos „Žvangulis“ koncertas. Po jo „Pavasarinio knygų kermošiaus“ muzikinę programą tęsė Baisogalos kultūros centro netradicinės kapelijos „Dainoriai“ koncertas, Radviliškio miesto kultūros centro dainavimo studijos „Džiada“ koncertas; folkloro ansamblio „Aidija“ pasirodymas. Šventinį koncertą vainikavo skrabalų virtuozo Regimanto Šilinsko pasirodymas.

Visiems „Pavasariniame knygų kermošiuje“ dalyvavusiems  kolektyvams dėkojo Viešosios bibliotekos direktorė V. Šukaitienė, kuri įteikė padėkas ir kvietė bendradarbiauti įgyvendinant naujus projektus.

„Pavasariniame knygų kermošiuje“ lankytojų dėmesio sulaukė 12 spalvingai pasipuošusių kiemelių, kuriuose bibliotekininkai, susiskirstę pagal seniūnijas, kartu su seniūnijų darbuotojais, kultūros atstovais buvo paruošę įvairių veiklų, kvietė rašyti sveikinimus Lietuvai, paragauti kaimo bendruomenės moterų ruoštų valgių, išmėginti lietuviškus tradicinius amatus. Kiemeliuose taip pat vyko įvairios viktorinos, veikė kūrybinės dirbtuvės.

Šiaulėnų, Tyrulių, Žeimių ir Šaukoto kiemelis nusprendė įamžinti Lietuvos šimtmetį lankytojų  rankų antspaudais. Prie šios idėjos visi labai noriai prisidėjo. Taip pat užklydusius į šį kiemelį bibliotekininkės kvietė dalyvauti ir viktorinoje „Šimtas klausimų Lietuvai“.

Baisogalos, Vainiūnų ir Palonų seniūnijų kiemelyje, kiuris pasivadino „Ačiū, Lietuva“, buvo renkami sveikinimai ir padėkos Lietuvai.

Pakalniškių, Alksniupių, Pociūnų ir Raudondvario kiemelis pražydo 100 žiedų, skirtų Lietuvai. Iš praeivių nupieštų delnų buvo formuojami gėlių žiedai su palinkėjimais Lietuvai. Viešosios bibliotekos kiemelyje taip pat buvo galima parašyti sveikinimą Lietuvai, piešti ant šviečiančių molbertų ar įsigyti vertingų knygų.

Grinkiškio ir Pašušvio kiemelyje šventės dalyvių laukė specialios vaišės. Kadangi 2018-ieji yra paskelbti Vydūno metais, ta proga bibliotekininkės paruošė Vydūno dienos vaišes ir kvietė visus pasivaišinti.

Skėmių ir Pociūnėlių filialai savo kiemelį papuošė tautinėmis spalvomis, kvietė dalyvauti viktorinoje, o vaikučius – spręsti kryžiažodžius.

Beinoravos biblioteka turi rankdarbių mėgėjų klubą „Idėjų skrynelė“, kurio narės ne kartą bandė austi. Šiemet austi Lietuvos trispalvės juosteles Beinoravos bendruomenė kvietė ir kermošiaus lankytojus.

Šeduvos ir Pavartyčių kiemelyje buvo karpomi paukščiai, ant kurių rašomi linkėjimai Lietuvai.

Aukštelkų, Daugėlaičių, Kutiškių ir Šniūraičių kiemelyje buvo mokoma kvilingo technika formuoti simbolinį Lietuvos žemėlapį. Kita įdomi veikla – audimas mažomis audimo staklėmis, buvo paruošta ir klausimų apie Lietuvą „Tautosakos pynės“, į kuriuos atsakiusieji gavo puikių prizų.

Prie bibliotekininkų organizuojamo renginio „Pavasarinis knygų kermošius“, kuris vyko Baisogaloje, prisidėjo ir Radviliškio krašto tautodailininkai, kurie taip pat pristatė savo darbus, organizavo įvairias edukacines veiklas.

Renginyje už geranorišką bendradarbiavimą ir partnerystę vykdant šį projektą padėkota visiems partneriams bei rėmėjams. Nuoširdus Ačiū ištartas Lietuvos tautodailininkų sąjungos Radviliškio skyriaus tautodailininkams.

Renginio rėmėjai: individuali įmonė „Auksinis opalas“, kavinė „Linda“, arbatinė-kepyklėlė „Ratana“, užkandinė „Niam niam“, kavinė „Pas Zitą“. Padėkota ir projekto partneriams: Baisogalos kultūros centrui ir Baisogalos seniūnijai.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

 

  1. Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė pasveikino „Pavasarinio knygų kermošiaus“ dalyvius, pasidžiaugė bibliotekos filialų veikla, visus kvietė aplankyti improvizuotus seniūnijų kiemelius.
  2. Baisogalos kultūros centro kapelos „Žvangulis“ pasirodymas.
  3. Baisogalos kultūros centro netradicinės kapelijos „Dainoriai“ pasirodymas.
  4. Radviliškio miesto kultūros centro dainavimo studijos „Džiada“ atlikėjų pasirodymas.
  5. Radviliškio miesto kultūros centro liaudiškos muzikos atlikėjų grupė „Aidija“.
  6. Skarbalų virtuozo Regimanto Šilinsko koncertas.
  7. Radviliškio krašto tautodailininkai „Pavasariniame knygų kermošiuje“ pristatė savo darbus, organizavo įvairias edukacines veiklas.
  8. Stilizuotuose Viešosios bibliotekos filialų kiemeliuose veikė įvairios edukacijos, žaidimai, viktorinos ir t.t.