Į Pradžią Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai vyko Radviliškio viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai vyko Radviliškio viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose

2019-04-30

Kaip ir kasmet, balandžio 23–29 dienomis visose šalies bibliotekose vyko Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Bibliotekininkai kvietė savo bičiulius, lankytojus, skaitytojus, skaitymo ir kitų šviečiamųjų ir lavinamųjų veiklų gerbėjus į renginius, naujų knygų pristatymus, konferencijas, diskusijas, filmų peržiūras, susitikimus su autoriais. Šių metų Lietuvos bibliotekų savaitės vienijanti tema „ATEIK – SUŽINOK IR IŠMOK“ primena apie neišmatuojamas galimybes visiems bibliotekų lankytojams. Nacionalinėje bibliotekų savaitėje tradiciškai dalyvavo ir Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka bei jos filialai, kurie paruošė daug įdomių renginių, kitų veiklų vaikams ir suaugusiesiems.

na 1 na 2 na 3

na 4 na 5 na 6

Balandžio 23 d. Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko „G&G Sindikatas“ grupės nario Kastyčio Sarnicko-Kasteto knygos „Turnė“ pristatymas. Pirmasis jo romanas – apie neegzistuojančią kultinę roko grupę „Alkūninis velenas“ ir jos nuotykius Didžiojoje Britanijoje. Savo pirmąją knygą Kastytis parašė labai greitai, užtruko vos 3 mėnesius. Autorius iš šalies jau sulaukė raginimų rašyti ir knygos tęsinį, tačiau K. Sarnickas atvirauja, kad tai padaryti nebebūtų taip lengva, paprasta, nes yra užkelta tam tikra kartelė, kurios negalima ir nesinori nuleisti žemiau. Svečias radviliškiečiams pasakojo ir apie „G&G Sindikatas“ grupės istoriją, kaip kiemo draugai sugalvojo kurti muzikos grupę. Grupės nariai ir buvo pirmieji knygos skaitytojai, vertintojai. Tačiau puikių skaitytojų atsiliepimų sulaukusi knyga, kaip patikslina pats autorius, nėra nei apie jį, nei apie grupę „G&G Sindikatas“, kurios narys jis yra, todėl ir ten esančių istorijų nereikėtų susieti.

Po knygos pristatymo K. Sarnicką pasveikino Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė, kuri dėkojo ne tik už parašytą knygą, bet ir už „G&G Sindikatas“ grupės narių pilietiškumo idėjų skleidimą.

Nacionalinės bibliotekų savaitės metu, balandžio 24 d., Radviliškio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje vyko edukacinis užsiėmimas „Kiekvienai knygai – po skirtuką“. Į užsiėmimą atėjo Radviliškio vaikų globos namų ugdytiniai kartu su socialinėmis darbuotojomis Danguole Naujokiene ir Ginvyle Ramanauskiene. Vaikai susipažino su odos savybėmis bei rūšimis, jos panaudojimu. Edukacinio užsiėmimo metu kiekvienas vaikas galėjo pasigaminti po knygos skirtuką. Tam jie turėjo panaudoti visą savo išmonę bei kūrybiškumą. Vieni piešė ant odos skiaučių, jas karpė, kiti daromus skirtukus perforavo, į padarytas skylutes vėrė virvutes. Kiekvienas vaikas išsinešė savo sukurtą knygos skirtuką. Edukaciją vedė skaitytoja, bibliotekos bičiulė Alfonsė Stripeikienė.

Balandžio 25-osios rytmetį Žaislotekos lankytojai apsilankė Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos bibliotekoje – edukaciniame „Indigo“ centre, kur juos svetingai pasitiko bibliotekininkė V. Šiaudvytienė. Bibliotekininkė mažuosius svečius supažindino su centro vykdoma veikla, aprodė patalpas. Vaikai galėjo pamatyti, kaip šios patalpos atrodė prieš remontą. Atsisėdę prie erdvinio stalo, lankytojai spalvino senąsias knygų iliustracijas – fantastinius gyvūnus iš XV–XVIII a. knygų.

Tos pačios dienos vakare Viešojoje bibliotekoje vyko poetės kraštietės Ritos Dambrauskaitės (1949–2017) naujos eilėraščių knygos „Vėją glaudžiu ir laukus“ pristatymas, kuriame dalyvavo šios knygos sudarytojas – jos vyras Alvidas Jancevičius – žurnalistas, režisierius, iliuzionistas, renginių vedėjas. A. Jancevičius radviliškiečiams pasakojo, kad naujojoje knygoje išspausdinta ne tik naujai rastų eilėraščių, bet ir giminaičių, bendradarbių, bičiulių prisiminimai apie poetę, jos nepaprastą vidinį grožį, intelektą, gerumą, rūpestingumą. Renginio metu nuostabaus balso savininkė aktorė Gražina Urbonaitė skaitė poetės eilėraščius, o Valstybinio jaunimo teatro aktorė Jonė Dambrauskaitė atliko keletą dainų, sukurtų pagal poetės eiles.

Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė dėkojo svečiams už dar vieną nuostabų ir jautrų šviesios atminties kraštietės knygos pristatymo renginį.

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginių ciklą užbaigė „Pavasarinis knygų kermošius“, kuris buvo skirtas Pasaulinei knygos ir autorinių teisių dienai.

Tą savaitę Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko ir tradicinės akcijos – savaitė be delspinigių, buvo dalijami nemokami skaitytojų pažymėjimai naujiems bibliotekos skaitytojams. Viešojoje bibliotekoje veikė parodos: Armando Čiapo kūrybinių darbų paroda „Gyvenimo atspindžiai“, respublikinė vaikų knygų paroda „Galvelę turiu, knygelę kuriu“, kūrybinių darbų paroda „Gėlių kalbėjimas“, Karolinos Povilanskaitės-Zaperackienės rankų darbo žaislų paroda „Gyvenimas – tarsi pasakoje“, Knygotyrininko Domo Kauno knygų paroda.

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai vyko ir Radviliškio rajono bibliotekose, kuriose taip pat buvo organizuojama daug įdomių renginių skaitytojams ir bibliotekos lankytojams.

Šeduvos miesto biblioteka paskelbė akciją „Laiškas knygai“. Ši akcija tradicinė, nes Nacionalinės bibliotekų savaitės metu skaitytojai rašo laišką knygai nuo 2015 metų. Tai – mintys apie knygą, biblioteką, bibliotekininką. Taip pat šioje bibliotekoje buvo parengta paroda „Literatūrinė vaistinė“. Šias knygas pasirinkę ir perskaitę skaitytojai galėjo rasti atsakymus į jiems rūpimus klausimus, kaip gydyti dvasines žaizdas. Vaikams vyko bibliografinė pamokėlė „Ką veikti bibliotekoje“.

Šiaulėnų filiale Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės pradžioje atidaryta šiaulėniškės

Girmantės Sakalauskaitės-Mažeikienės rankdarbių paroda „Nertos dekoracijos“.

Pakalniškių kaimo bibliotekoje įvyko literatūrinis rytmetis „Skaitau – tobulėju“, kurioje jaunieji bibliotekos skaitytojai dalyvavo nuotaikingoje viktorinoje „Iš kokių mes pasakų?“. Vaikai pasakojo apie labiausiai patikusią perskaitytą knygą, po to visi piešė pasakų tema. Rytmečiui pasibaigus, vaikai buvo pavaišinti saldumynais, o trims mažiausiems renginio dalyviams padovanoti skaitytojų pažymėjimai.

Kutiškių filialas į Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginį pakvietė Kutiškių darželio grupės vaikus ir jų auklėtojas. Vaikučiai turėjo iš nupieštų ir iškarpytų detalių sukurti savo pasaką.

Nacionalinės bibliotekų savaitės metu, balandžio 25 d., Pociūnų, Pakalniškių, Raudondvario ir Pavartyčių filialų bibliotekininkės susibūrusios Pavartyčių kaimo bibliotekoje paminėjo J. Tumo-Vaižganto metus. Buvo aptarta rašytojo apysaka „Dėdės ir dėdienės“. Taip pat šios savaitės metu Pavartyčių kaimo mažieji bibliotekos skaitytojai parengė savo piešinių parodėlę „Pavasario linksmybės“. Bibliotekoje veikė ir literatūrinė paroda „Neskaitysi – nežinosi“.

Skėmių bibliotekoje šios savaitės metu vyko du renginiai: popietė „Knyga – ne tik džiaugsmas skaityti, bet ir dalintis“ bei viktorina „Knygelės ieško draugo“. Į renginius atvyko Skėmių dienos centro vaikai su mokytoja Renata Armoniene.

Palonų kaimo filialas Nacionalinės bibliotekų savaitės metu duris atvėrė patiems mažiausiems Palonų dienos centro vaikučiams, kurie, susipažinę su biblioteka, žaidė lavinamuosius žaidimus. Kitą dieną Palonų skaitytojai rinkosi bibliotekoje, kur buvo paminėti J. Tumo-Vaižganto metai, pristatyta autoriaus biografija, skaityta ištrauka iš Vaižganto „Nebylys“.

Šaukoto biblioteka Nacionalinės bibliotekų savaitės proga Papušynio kaimo bendruomenei organizavo protų mūšį. Renginys buvo skirtas Žemaitijos ir Vietovardžių metams. Dalyvavo keturios komandos: „Bendraminčiai“, „Pušelė“, „Žvejų gatvė“ ir „Jungtinė komanda“. Dalyviai ne tik pasitikrino savo žinias, bet daug sužinojo apie Žemaitijos istoriją, geografiją, kultūrą. Vietovardžius teko atpažinti iš nuotraukų, darytų iš paukščio skrydžio. Komandos puikiai susitvarkė su užduotimis, gerai praleido laiką ir buvo apdovanotos diplomais bei saldžiais prizais.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

1. Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko „G&G Sindikatas“ grupės nario Kastyčio Sarnicko-Kasteto knygos „Turnė“ pristatymas.

2. Viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje vyko edukacija „Kiekvienai knygai – po skirtuką“ su Alfonce Stripeikiene.

3. Viešojoje bibliotekoje vyko poetės kraštietės Ritos Dambrauskaitės (1949–2017) naujos eilėraščių knygos „Vėją glaudžiu ir laukus“ pristatymas.

4. Kutiškių filialo mažieji lankytojai iš nupieštų ir iškarpytų detalių kūrė pasaką.

5. Šeduvos bibliotekoje buvo parengta paroda „Literatūrinė vaistinė“.

6. Šaukoto biblioteka Nacionalinės bibliotekų savaitės proga organizavo protų mūšį.