Į Pradžią Europos gimtadienio renginių ciklas „Sveika, Europa!“ Radviliškyje

Europos gimtadienio renginių ciklas „Sveika, Europa!“ Radviliškyje

2019-05-10

Tradiciškai, kaip ir kasmet, Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka kvietė gyventojus ir miesto svečius į Europos dienos gimtadienio renginius, kuriais stengiamasi priminti ir kartu pasidžiaugti, kad visi mes esame europiečiai. Šiemet sukako 15 metų, kai Lietuva yra teisėta Europos Sąjungos narė. Tai puiki proga švęsti!

tom 1 tom 2 tom 3

tom 4 tom 5.

tom 6. tom 7.

tom 8. tom 9.

Gegužės 2 dieną Europos dienai skirtų renginių ciklą pradėjo Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje viešėjęs KTU socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanas Ainius Lašas. Pokalbiui apie Europą su svečiu susirinko gausus būrys gimnazistų. Lektorius kalbėjo apie „Brexit“, moralinių emocijų įtaką politiniams sprendimams. Moksleiviams šis susitikimas paliko didžiulį įspūdį, net pasibaigus paskaitai, jie turėjo dar daug klausimų lektoriui A. Lašui.

Tą pačią dieną Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko kaligrafijos kūrybinės dirbtuvės, kuriose visi norintys galėjo išbandyti skirtingas kaligrafijos technikas ir kartu sukurti bendrą plakatą – sveikinimą Europos dienos ir Lietuvos Respublikos 15 metų narystės paminėjimui. Užsiėmimus vedė dalininkas, kaligrafas Linas Spurga.

Gegužės 8 dieną Radviliškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus lėlių teatras „Boružėlė“ parodė spektaklį „Šiukšlino peliukai uoliai“. Linksmos, nuotaikingos ir pamokančios istorijos kaip mylėti gamtą, tausoti aplinką, rūšiuoti šiukšles susirinko pasižiūrėti mažieji radviliškiečiai.

Gegužės 9 d. Lizdeikos gimnazijoje vyko „Europos egzaminas 2019“. Minint Europos dieną kasmet moksleiviai, studentai, organizacijų nariai ir visi norintys yra kviečiame dalyvauti žinių apie Europos Sąjungą konkurse ir išbandyti savo jėgas atsakant į įvairius klausimus Konkurso dalyviai galėjo pasitikrinti savo žinias apie Europos Sąjungos istoriją, institucijas, kultūrą, geografiją, kalbas ir kt. Šis konkursas Lietuvoje yra organizuojamas jau dešimtą kartą.

Po pietų Radviliškio miesto aikštėje vyko baigiamasis renginys, kuriame dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės ir rajono partijų skyrių atstovai bei svečiai: Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys, Seimo narys Stasys Šedbaras, Darbo partijos pirmininkas, Europarlamentaras Viktoras Uspaskichas ir Darbo partijos narys, Europarlamentaras Valentinas Mazuronis. Visi susirinkusieji sveikino radviliškiečius su Europos diena, džiaugėsi surengta švente, kuri skirta Lietuvos Respublikos 15 metų narystei Europos Sąjungoje.

Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis pasveikino gyventojus su švente ir visiems priminė, kad mes gyvename Europoje ir esame europiečiai. Taip pat meras pasidžiaugė praėjusiais metais vykusiu Europos žmonių festivaliu, kuris dar labiau priartino Europą. Anot mero, Europos dienos minėjimas – tai gražus to bendradarbiavimo su visa Europa tęstinumas.

Seimo narys Stasys Šedbaras pasidžiaugė galimybe laisvai keliauti ir kalbėjo, kodėl labai svarbu visiems drauge dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose. Jis kvietė saugoti ir mylėti Europą, nes tai – galimybė mūsų šaliai turėti puikią ateitį.

Europarlamentaras Valentinas Mazuronis kalbėjo, kad europietiška Lietuva – tai ne tik gražėjančios miesto aikštės ir mūsų miesteliai, bet tai pasikeitęs mūsų vidus, mąstymas. Jaunimui V. Mazuronis linkėjo išmokti bent vieną užsienio kalbą, kad jie galėtų laisvai keliauti, skleisti žinią apie Lietuvą Europoje, mokytis, o po to sugrįžti į tėvynę, nes, anot V. Mazuronio, gražesnės žemės už Lietuvą, kurioje mes gyvename, nėra.

Susirinkusius sveikino ir Radviliškio rajono vicemeras Mindaugas Pauliukas. Jo nuomone, Europa – tai galimybės, nors kartais nereikia Europos ieškoti svetur, nes, pasak vicemero, ir Lietuva yra Europa, kurioje galima kurti, tobulėti ir laimingai gyventi.

Darbo partijos pirmininkas, Europarlamentaras Viktoras Uspaskichas kartu su radviliškiečiais pasidžiaugė, kad Lietuva jau tiek daug metų priklauso Europos Sąjungai ir yra lygiavertė kitų šalių partnerė. V. Uspaskichas pasisakė už lygias teises, kad visi Europoje gyventų vienodomis sąlygomis.

Liberalų partijos Radviliškio skyriaus atstovas Edmundas Verpetinskas džiaugėsi švente, visus sveikino ir kvietė lietuvius laisvu noru dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose bei laisvai rinktis savo šalies atstovus.

Socialdemokratų partijos Radviliškio skyriaus atstovas Saulius Luščikas linkėjo miestiečiams ir svečiams būti tikrais europiečiais, pasidžiaugti, kad Lietuva jau net 15 metų yra drauge su visa Europa. S. Lusčikas pakvietė gyventojus aktyviai dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose.

Sveikinimo žodį susirinkusiems tarė ir jaunimo atstovas. Lietuvos moksleivių sąjungos Radviliškio skyriaus pirmininkas Povilas Laiševcevas pabrėžė, kad Europos Sąjunga skatina visų moksleivių pilietiškumą, sukuria didesnes galimybes jaunimui keliauti ir mokytis užsienyje, todėl Europos diena yra ypač svarbi jauniems, savo ateitį kuriantiems žmonėms.

Prie visų nuoširdžių ir prasmingų sveikinimų Europos dienos proga prisidėjo ir Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė, kuri sakė, kad Lietuva, įstodama į Europos Sąjungą, pasirinko tinkamą sprendimą, nes dabar visi mūsų piliečiai gali jaustis saugiai ir užtikrintai.

Renginio metu veikė informacinė palapinė, kurioje gyventojams buvo dalijama svarbi informacija apie Europos Sąjungą, Europos Parlamentą bei Lietuvos Respublikos kandidatus į Europos Parlamentą. Renginio dalyviai buvo kviečiami aktyviai dalyvauti artėjančiuose Europos Parlamento rinkimuose.

Šventinę dieną vainikavo grupės „Ratai“ gyvo garso koncertas ir Radviliškio rajono linijinių šokių kolektyvų pasirodymas.

Po renginio Radviliškio rajono vicemeras M. Pauliukas, Radviliškio rajono tarybos nariai ir visi garbūs svečiai buvo pakviesti diskusijai į Radviliškio rajono savivaldybės viešąją biblioteką. Kandidatai diskutavo apie opias problemas Europoje. Taip pat Europarlamentarai kalbėjo, jog svarbu skatinti jaunimą kurti, rengti įvairius projektus ir taip gerinti jų laisvalaikio užimtumo kokybę. Kol kas pastebima, kad projektus dažniau ruošia studentai, ypač tie, kurie mokosi pagal ERASMUS+ programas užsienyje.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

1–2. Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko kaligrafijos kūrybinės dirbtuvės. Užsiėmimus vedė dailininkas, kaligrafas Linas Spurga.

3. Spektaklis „Šiukšlino peliukai uoliai“.

4. Kauno technologijos universiteto dekanas Ainius Spurga.

5. Po renginio vyko apsikrito stalo diskusija su svečiais.

6. Renginio metu buvo dalijamos skrajutės, lankstinukai ir kiti leidiniai, susiję su Europos Parlamentu.

7. Šventinę dieną vainikavo grupės „Ratai“ gyvo garso koncertas ir Radviliškio rajono linijinių šokių kolektyvų pasirodymas.

8. Sveikinimo žodį tarė Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis (dešinėje).

9. Nuotraukoje iš kairės: Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis, Seimo narys Stasys Šedbaras, Europos parlamento narys Valentinas Mazuronis, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys Vaidas Smalinskas, Radviliškio rajono vicemeras Mindaugas Pauliukas, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai – Jonas Povilaitis ir Saulius Luščikas.