Į Pradžią Jungtinė Radviliškio rajono bibliotekų stovykla „Atrask save bibliotekoje“

Jungtinė Radviliškio rajono bibliotekų stovykla „Atrask save bibliotekoje“

2019-07-03

Birželio 18–21 dienomis buvo vykdoma Radviliškio rajono savivaldybės vaikų socializacijos ir poilsio programa „Atrask save bibliotekoje“, kurios metu vyko jungtinė Radviliškio rajono bibliotekų stovykla, skirta vaikams. Visą programos vykdymo laiką stovyklos organizatoriai skyrė bibliotekų mažųjų skaitytojų poilsiui, kūrybai bei savanorystei.

stovykla 1 stovykla 2 stovykla 3

stovykla 4 stovykla 5

Stovyklos programoje dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir Baisogalos, Šeduvos bei Tyrulių filialų 67 jaunieji skaitytojai. Stovyklos metu vyko įvairūs susitikimai, edukacijos, kitos pramogos.

Radviliškio viešosios bibliotekos stovyklautojai susitiko su kraštiete grafike Laura Baltijute, kartu mokėsi grafikos. Vaikai šia technika kūrė atvirukus. Stovyklautojai šauniai laiką leido ir su teatro režisiere Rasa Atkočiūniene – šie užsiėmimai labai suartino stovyklos dalyvius. Išvyka į Pakruojo Juozo Paukštelio viešąją biblioteką, Pakruojo žydų sinagogą ir Rozalimo parką suteikė galimybę vaikams susipažinti su kaimyniniu rajonu ir jame esančiais lankytinais objektais.

Kitas įdomus susitikimas – su Radviliškio rajono savivaldybės Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėju Vytautu Simeliu bei Šaulių sąjungos Radviliškio skyriaus atstovais. Ši pažintis buvo labai įdomi ir naudinga: stovyklautojai ne tik sužinojo apie paminklus, esančius Radviliškio rajone, bet ir susipažino su Šaulių sąjungos veikla. Susitikimų metu Radviliškio viešosios bibliotekos ir Tyrulių filialo stovyklautojai aktyviai atsakinėjo į klausimus apie Radviliškio kraštą. Po to visi vaikai su Šaulių sąjungos atstovais dalyvavo surengtose „pratybose“. Visiems tai buvo nauja patirtis.

Šeduviai ir baisogaliai buvo pėsčiųjų žygio, kuriam vadovavo Baisogalos sporto metodininkė Birutė Rušienė, Baisogala–Diauderų piliakalnis–Baisogala dalyviai. Pakeliui aplankytas Baisogalos tvenkinys, dvaras.

Kartu šių filialų stovyklautojai dalyvavo Panevėžio kraštotyros muziejininkų vykusiame edukaciniame užsiėmime „Kaip augalai pasaulį užkariavo“. Jo metu vaikai klausėsi istorijų apie augalų atsiradimą, rūšių įvairovę Žemėje, lipdė neegzistuojančius fantazijos augalus.

Šeduvos bibliotekos stovyklos dalyviai turistavo Pakruojo rajone Rozalimo miestelyje. Ten aplankė kraštotyros muziejų bei parką. Muziejuje eksponuojami įkūrėjo Juozo Čybo eksponatai. Rozalimo parke vaikai pailsėjo, pažaidė ir laimingi grįžo namo.

Baisogalos bibliotekos stovyklautojai vyko į „Imantų“ bendruomenės namus. Lankėsi ten įsikūrusiame muziejuje, kurį padėjo apžiūrėti ir vedė edukaciją – gamino papuošalus – „Imantų“ bendruomenės narė Rita Jurkuvienė.

Tyrulių bibliotekos filialo stovyklautojai dalyvavo edukacinėje veikloje „Iškilioji aplikacija: mano vasara“, kurią vedė mokytoja Olga Batvenkova. Vaikai galėjo pasijusti meno kūrėjais, nes aplikacijų darbai iš vasaros gamtos vaizdų, sujungti į vieną bendrą, virto gražiu kolektyviniu paveikslu.

Kartu su Panevėžio moksleivių namų teatro vyr. mokytoja D. Šumskiene ir teatro studijos „AK‘menukas“ aktoriais visi stovyklos dalyviai žiūrėjo spektaklį „Paršiukai muškietininkai“ bei teatro edukacijos metu ugdė lyderių savybes teatriniais pratimais. Tai buvo stovyklos uždarymo diena – kur susitiko, bendravo ir valgė ledus visi stovyklos dalyviai.

Visą šį laiką stovyklos organizatoriams talkino savanoriai iš Šeduvos, Tyrulių, Baisogalos, Radviliškio bibliotekos darbuotojai. Jų geranoriškumas džiugino, padėjo sėkmingai įgyvendinti visas stovyklos veiklas.

Paskutiniąją stovyklos dieną Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė dėkojo stovyklautojams už aktyvų dalyvavimą ir palinkėjo visiems gražios vasaros.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

 

  1. Susitikimas su Radviliškio 1-osios kuopos šauliais.
  2. Radviliškio rajono savivaldybės Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėjas Vytautas Simelis vaikus supažindino su kultūros paveldo objektais Radviliškio krašte.
  3.  Panevėžio moksleivių namų teatro pasirodymas Radviliškio viešojoje bibliotekoje.
  4. Bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas, kurį vedė Panevėžio moksleivių namų teatro vyr. mokytoja D. Šumskienė.
  5. Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė dėkojo stovyklos dalyviams ir linkėjo jiems gražios vasaros.