Pažintis su Kuršių nerijos praeitimi

Radviliškio viešoji biblioteka sulaukė malonios staigmenos – Hamburge (Vokietija) gyvenantis Eugenijus Dvoreckis padovanojo ką tik išleistą savo knygą  „Zamland. Kranc i Kuršskaja kosa  v starych otkrytkach. Kuršių nerijos atvirukai“.

Tai – didelio formato, 248 puslapių spalvotas albumas, sudarytas iš autoriaus sukauptų senųjų Kuršių nerijos atvirukų. Prie jų – platūs, informatyvūs, patrauklūs, gabia literato ranka surašyti komentarai, paaiškinimai, pasakojimai. Visa tai įvairaus amžiaus skaitytojui, ypač besidominčiam istorija ar kolekcininkui, – įdomi pažintis su tuo kraštu, matyt, ir kai kurie nauji atradimai.

Knyga turi dvi dalis: pirmosios tekstas parašytas rusų kalba, antrosios – lietuvių (pastarosios dalies redaktorė – radviliškietė Gražina Dunauskienė). Visur išlaikyti ir istoriškai buvusių vietovardžių bei asmenvardžių variantai vokiečių kalba, pateikiamas savotiškas pavadinimų visomis trimis kalbomis žodynėlis.

Eugenijus Dvoreckis – žurnalistas, žinomas kolekcininkas, filologas, tyrinėtojas, keliautojas, knygų apie Rytų Prūsijos istoriją autorius, turintis bendraminčių, bičiulių daugelyje šalių, tarp jų – ir Lietuvoje.

Radviliškio viešosios bibliotekos informacija ir nuotrauka