Radviliškiečiai diskutavo apie toleranciją

Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena. Ją minėdama, Radviliškio viešoji biblioteka išvakarėse surengė dvi diskusijas.

Pirmojoje, pavadintoje „Ar visada priimu Tave tokį, koks esi?“, dalyvavo grupė Radviliškio trečiojo amžiaus universiteto (TAU) lankytojų. Bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Vida Marcinkienė pasveikino diskusijos dalyvius ir pasidžiaugė, kad jie panoro tokia proga pasidalyti savo mintimis. Diskusiją pradėjo ir vedė Radviliškio TAU rektorė Irena Vaitkienė, įtraukusi į pokalbį daugumą pokalbio dalyvių.

Prie apvalaus stalo, arbatos, kavos puodelio aptarta tolerancijos sąvoka, svarba, jos pasireiškimo  sferos, ribos, kiti aspektai. Bene daugiausia dėmesio skirta tolerantiškumui skirtingų rasių, tautybių, amžiaus, profesijų, turintiems negalių žmonėms. Papasakota jaudinančių asmeninių istorijų, patirtų dėl nepakantumo arba atvirkščiai – dėl  nustebinusio jautraus aplinkinių tolerantiškumo, jautrios atjautos. Su diskutuojama tema susieta šiandieninė žiniasklaida, politika, vyraujantis visuomenės požiūris. Pokalbio metu supažindinta su bibliotekos fonduose esančiomis knygomis tolerancijos temomis, veikė jų paroda.

Antroji bibliotekoje vykusi diskusija – „Tolerancija – tai lyg gerumo laivas“. Joje dalyvavo Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos moksleiviai ir mokytojai. Ir šiame pokalbyje išsakyta nemažai samprotavimų apie žmonių tarpusavio santykius, pakantumo visoje kasdienybėje poreikį, labiau išryškinant jaunimo nuomones ir nuostatas.

Abiejų diskusijų apibendrinimuose akcentuota būtinybė kiekvienam savyje ugdytis ir įtvirtinti pakantumą, neabejingumą kitų atžvilgiu.

Renginių metu veikė bibliotekos parengta fotografijų tolerancijos tema paroda.

Radviliškio viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos