Į Pradžią Dar vienas pokalbis apie kiną

Dar vienas pokalbis apie kiną

2019-12-04

 

Gruodžio 3 d. Viešojoje bibliotekoje vėl kvietė lietuviško kino vakaras. Jame buvo proga pamatyti dokumentinę juostą  „Kelionės namo“ ir susitikti su režisiere Ramune Rakauskaite. Renginį vedė,  su viešnia bendravo radviliškiečiams jau iš ankstesnių susitikimų gerai pažįstamas režisierius Linas Mikuta.

  

Pamatytas filmas žiūrovams buvo savotiškas atradimas, nes jis pasakoja iki tol kine jų dar nematytą istoriją apie pirmąsias Amerikos lietuvių patirtis, apsilankius okupuotoje tėvynėje. Juolab kad išgirsta ir režisierės minčių, kaip juosta buvo kuriama, kaip tokiai temai surasta medžiagos, išeivių lietuvių liudijimų.

Radviliškiečiams smagu, kad tarp šio įdomaus filmo kūrybinės grupės profesionalų – ir kraštietė, operatorė Kristina Sereikaitė (su ja susitikta pirmajame šiemet mūsų mieste vykusiame lietuviško kino vakare).

„Kelionės namo“ užbaigė Radviliškyje nuo lapkričio mėnesio vykusių lietuviško kino vakarų ciklą. Tad padėkota ir šio, ir kitų mieste parodytų dokumentinių juostų kūrėjams, taip pat Lietuvos samariečių bendrijos Radviliškio skyriui, kuris ir dovanojo radviliškiečiams galimybę nemokamai pamatyti dokumentinių filmų, susitikti su jų režisieriais.

Radviliškio viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos