Į Pradžią Su mokiniais – apie knygą

Su mokiniais – apie knygą

2019-12-17

Gruodžio 16 d. Vinco Kudirkos progimnazijos 5b klasės mokiniai apsilankė Radviliškio viešosios bibliotekos Kraštotyros-leidybos skyriuje, kur dalyvavo pamokoje „Senos knygos byloja“.

Skyriaus bibliotekininkė Rima Giedrienė apžvelgė knygos istoriją: papasakojo, kas yra knyga, kaip buvo perduodamos žinios seniau, kaip knygos tapo panašios į šiuolaikines. Kalbant apie pirmąją lietuvišką knygą, buvo džiugu įsitikinti, kad mokiniai apie tai jau nemažai žino. Jie įdėmiai klausėsi apie pirmąją pasaulyje išleistą knygą − Gutenbergo bibliją, kurios originalo yra likę vos keletas egzempliorių, apie šiuo metu itin svarbius faksimilinius leidinius. Apžvelgtos seniausios pasaulio knygos, kurios gerokai skiriasi nuo mums įprastų, apžiūrėti ir bibliotekos saugomi seniausi leidiniai.  Mokiniams akcentuota, kad knyga daug amžių buvo iš esmės vienintelis būdas perteikti žinias ateities kartoms ir kaip svarbu ją saugoti, vertinti.

Viešosios bibliotekos informacija