Į Pradžią „Knygų Kalėdos 2019“

„Knygų Kalėdos 2019“

2019-12-20

Jau atkeliaujanti stebuklingoji Kalėdų žvaigždės šviesa ypač pakylėja gerumui, paskatina kilniems darbams ir jautriems poelgiams. Tų šventinio laukimo nuotaikų atspindys – ir kasmet tokiu laiku  Lietuvoje skelbiama akcija „Knygų Kalėdos“. Kaip kitaip, juk knygos visada buvo ir išlieka žmogui nepakeičiama atrama visoje žemiškoje kelionėje, jo išminties ir vilties šaltinis, mokytojas, ištikimiausias bičiulis. Padėti bibliotekoms turtinti, atnaujinti šiuos neįkainojamus lobius, pradžiuginti jais skaitytojus – toks ir yra šios akcijos tikslas. „Knygų Kalėdų 2019“ šūkis –„Dovanokime knygas bibliotekoms, o vieni kitiems – džiaugsmą ir šilumą“.

Tradicinė akcija vis neaplenkia ir Radviliškio krašto, palikdama čionykštėms bibliotekoms vertingų dovanų – naujų knygų. Tad ir šiemet, jau devintą kartą, paskelbus šalyje šią iniciatyvą, Radviliškio viešoji biblioteka, jos filialai tikisi, kad sulauks geradarių dėmesio ir jautrios, supratingos paramos. Nupirktos, tiesiai iš knygynų ar per juos bibliotekoms nemokamai paskirtos naujos knygos arba jau spėtos dovanotojo perskaityti, bet palikusios įspūdį, kad jos sudomins ir kitus, bus naudingos daugeliui, pagaliau bibliotekai sudaryta galimybė pačiai nusipirkti lankytojų pageidaujamų naujų knygų – argi maža būdų ir formų, kaip knyga pradžiuginti bibliotekas ir jų skaitytojus.

Ši akcija mus visus tarsi jungia, labiau artina prie knygos, skatina domėtis autoriais ir leidėjais, vieniems su kitais dalytis žiniomis, įspūdžiais, bendrauti, dažniau lankytis bibliotekose, jų renginiuose, glaudžiau bendradarbiauti su jomis. Juk visa tai mus paaugina, pakelia, nušviesina ir įprasmina mūsų būtį.

Tad „Knygų Kalėdos 2019“ kviečia nelikti nuošalyje ir dovanoti knygų bibliotekoms, taip pradžiuginant daugybę jų skaitytojų.

Akcija, 2011 m. pradėta ir nuo tada globojama Lietuvos Respublikos Prezidento, tęsis iki sausio 15 dienos. Laikas GERUMUI... Dėkingi kiekvienam, kas jo paskleis kitiems.

Viešosios bibliotekos informacija