Bibliotekoje – lino pasakojimai

Viešosios bibliotekos Mažojoje galerijoje visą rugsėjo mėnesį kviečia lino nėrinių paroda „Tekstai ir tekstilė“.

Joje savo darbus pristato kraštietė, dabar gyvenanti Mosėdyje, Skuodo rajono laikraščio „Mūsų žodis“ žurnalistė Laima Verbliugevičiūtė-Sendrauskienė. Eksponuojamos staltiesės, servetėlės, palaidinės ir kita. Stebina raštų, motyvų įvairovė, autorės meistriškumas, kruopštumas, darbuose įnerta šiluma ir akivaizdi meilė linui. Visa tai kuria nostalgišką jaukumą, tarsi būtum užsukęs į senąją lino laikų lietuvišką trobą, dirstelėjęs į turtingą kraičių skrynią. Malonius įspūdžius sustiprina lankytojams galbūt kiek netikėta dermė, davusi ir tokį parodos pavadinimą: čia pat išradingai pateikiama tekstų – autorės sukurtų eilėraščių.

L. Verbliugevičiūtė-Sendrauskienė, tekstilės darbams besirenkanti liną, liaudies raštus ir motyvus, savo darbų parodų kitur jau yra surengusi, o štai Radviliškio krašte, kuriame nuo vaikystės augo, – pirmąkart. Jos eilėraščių spausdinta poezijos almanachuose, spaudos leidiniuose. Yra išleidusi fotoalbumą „Senasis Mosėdis“, prisiminimų knygą „Prakalbinto medžio pėdomis“ apie mūsų kraštietį, tautodailininką Petrą Brazauską, rašo straipsnius įvairia tematika, tarp kitų – ir Viešosios bibliotekos žurnalui „Radviliškio kraštas“. Kaip pati sako, nėrimas laisvalaikiu jai yra geriausia atgaiva ir palaimingas, kasdienybei pastiprinantis laikas.

Viešosios bibliotekos informacija