Kraštietės dovana Beinoravos bibliotekos vaikams ir jaunimui

Rugpjūčio 26–27 d. Viešosios bibliotekos Beinoravos filialo jaunieji lankytojai dalyvavo stovykloje ,,Jau”, kuri veikė Molėtų rajone, nuostabioje ,,Obuolių saloje”. Tai buvo šios bibliotekos nuolatinės rėmėjos, kraštietės, verslininkės Vaivos Kurpytės dovana Beinoravos ir aplinkinių kaimų vaikams. Stovyklautojams tą gražųjį gamtos kampelį pasiekti padėjo panevėžietis Egidijus Zigmantavičius, savo autobusu juos nuvežęs į įsimintiną dviejų dienų renginį.

Stovykloje dalyvių laukė daug prasmingos ir pozityvios veiklos, įdomių užsiėmimu. Renginys prasidėjo susipažinimu su pasitikusiais treneriais, savanoriais, stovyklautojai asmeniškai prisistatė. Vėliau pasiskirstyta komandomis. Po sočių pietų kvietė aktyvioji renginio dalis. Kiekviena komanda turėjo pasigaminti vėliavą ir paruošti prisistatymą, įsikurti štabą. Puikių įspūdžių suteikė vandens pramogos: vandens terapijos užsiėmimas, kurį vedė profesionalus plaukimo ir sveikatingumo treneris Deividas Juozapavičius, maudynės, pasiplaukiojimai irklentėmis. Grįžus iš paplūdimio, stovyklos dalyviai buvo padalyti į dvi grupes. Mažesniųjų laukė apšilimo pratimai ir futbolo treniruotė su Redu Graičiūnų, Lietuvos nacionalinės paplūdimio futbolo ir Panevėžio FK ,,Ekranas” žaidėju. Vyresnieji dalyvavo jogos, kvėpavimo ir meditacijos užsiėmime, kurį vedė  treneris Deividas Juozapavičius. Vėliau dalyvių grupės apsikeitė veiklomis. Vakare vaikams ir  jaunimui vyko komandinės estafetės, jas organizavo savanoriai Arnas Avchimovičius ir Gertrūda Mažintaitė. Stovyklavietę užklojus sutemoms, visos keturios komandos dalyvavo orientavimosi varžybose, vėliavų slėpimo ir ieškojimo rungtyse. Visas dienos veiklas vainikavo naktinis laužas, prie kurio ilgai netilo pokalbiai, dainos, kiekvienos komandos dalyviai galėjo parodyti savo kūrybiškumą muzikiniuose, šokio pasirodymuose, paskanauti ant laužo išsikeptų zefyrų. Jau vėlokai dalyviai grižo į poilsio bazę, kupini puikiausių emocijų ir ilgam išliekančių prisiminimų.

Kitą dieną po gardžių pusryčių stovyklautojai vėl skubėjo į maudynes, treniruotes, kurias vedė pagrindinė stovyklos organizatorė, sportininkė Vaiva Kurpytė. Įdienojus buvo sutvarkyta  stovyklavietė, visi renginio dalyviai susirinko kieme, kur vyko šio nepamirštamo renginio aptarimas, pasidalijimas įspūdžiais, komandų apdovanojimai ir šilti atsisveikinimai su organizatoriais, treneriais bei savanoriais.

Prie šios prasmingos, naudingų sveikatinimo veiklų turtingos stovyklos beinoraviečiams vaikams, jaunimui organizavimo finansiškai prisidėjo būrys rėmėjų: verslininkai Darius Lazauskas, Egidijus Zigmantavičius, Nacionalinės paplūdimio futbolo rinktinės žaidėjas Redas Graičiūnas, Indrė Kurpytė, Aušra Razumnovienė, VšĮ „Jau”.

Beinoravos filialo informacija

Nuotraukos Rimos Lukoševičiūtės ir Vaivos Kurpytės