Rudeninė poezijos popietė Sidabrave

Rugsėjo 21 d. Sidabravo bibliotekoje surengta poezijos popietė „Besikeičiančios rudens spalvos“. Į ją susirinko Beinoravos, Sidabravo, Vadaktų aktyviausi gyventojai, Sidabravo kultūros namų, čionykštės ir Palonų bibliotekų darbuotojai.


Sidabravo bibliotekininkė Jūratė Kurandienė, pradėjusi renginį, padėkojo susirinkusiems ir pakvietė pasigrožėti rudeninių gėlių puokščių paroda, natūralių gamtos spalvų gausa. Pasak jos, rudens dienų žavesys mus moko vertinti gyvenimą, džiaugtis greitai bėgančio laiko akimirkomis, todėl  jausmus, išgyvenimus ir patirtis lengviausia išreikšti per poeziją. Ta proga ji paskaitė J. Marcinkevičiaus eilėraštį „Rudens rožė“. Klausėmės ir Sidabravo kultūros darbuotojos Daivos Staškūnienės pamėgto P. Kazlauskaitės eilėraščio iš Radviliškio krašto almanacho „Takai prie šaltinio“. Palonų bibliotekininkė Regina Klimavičienė akcentavo šiemet minimas V. Mačernio 100-ąsias gimimo metines ir paskaitė jo eilėraštį iš „Rudens sonetų“.

Tarp susirinkusiųjų buvo eiles kuriančiųjų – Ramutė Paškauskienė iš Sidabravo, Audronė Jokubauskienė iš Beinoravos, kurios supažindino su savo kūryba. Pamėgtos  J. Marcinkevičiaus poezijos paskaitė sidabravietė Nijolė Grigienė. Kristina Blotnienė, Vadaktų krašto metraštininkė,  priminė eiles tų poetų, kurių jau seniai nėra, bet jų atminimas gyvas (tarp kitų – kilusių iš Radviliškio krašto: A. Onaičio, kunigo A. Valantino).

Popietėje skambėjusi poezija skatino apmąstymams, kartu dovanojo geros nuotaikos, o visų  pabuvimas draugėje prie susineštų vaišių – bendrystės jausmą.

 

Sidabravo filialo informacija

 

 Daivos Staškūnienės  nuotraukose –

 140417 – Popietę pradėjo Sidabravo bibliotekininkė Jūratė Kurandienė

140833 – Palonų bibliotekininkė Regina Klimavičienė akcentavo minimus V. Mačernio metus

150945 – Poezijos bičiuliai, dalyvavę renginyje