SĖKMINGAS VASAROS SKAITYMO IŠŠŪKIS

Skaitymo skatinimo akcijos „Vasara su knyga“ metu buvo perskaityta daugiau nei 100 000 knygų. „Knyga – vasaros desertas!“ – skelbė šių metų akcijos šūkis.

Iškalbingi skaičiai

Akcijos „Vasara su knyga“ populiarumas auga kasmet: šią vasarą buvo perskaityta daugiau nei 100 000 knygų, t. y. beveik 10 000 knygų daugiau nei praėjusiais metais. Iš viso iššūkį įveikė beveik 18 000 gyventojų.

Iš penkių pasiūlytų užduočių didžiausio dalyvių susidomėjimo sulaukė užduotis perskaityti detektyvinę knygą. Geriausiai dalyvių įvertintų knygų topo viršūnėje atsidūrė Audronės Macijauskienės knyga„Kur vienaragis dabar?“, o populiarumu nepralenkiamas – J. K. Rowling bestseleris „Haris Poteris ir paslapčių kambarys“.

„Šių metų puikūs rezultatai parodė, kad vasarą skaito visa Lietuva, neišskiriant konkrečios amžiaus grupės, socialinės padėties ar išsilavinimo. Tai mus džiugina labiausiai, to mes siekiame grįždami kiekvieną vasarą su nauju iššūkiu savo skaitytojams,“ – įspūdžiais dalijosi „Vasara su knyga“ koordinatorius Tomas Pauliuščenka.

Daugiausiai knygų perskaitė Kauno regiono gyventojai, nedaug atsiliko Klaipėdos ir Vilniaus apskričių skaitytojai. Biblioteka rekordininke, pasiekusia geriausių rezultatų visoje Lietuvoje, tapo Šakių rajono savivaldybės viešoji biblioteka – čia iššūkyje dalyvavo net 973 rajono gyventojai!

Skaityti gali visi

„Vasara su knyga“ – jau šeštą kartą Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių ir savivaldybių viešųjų bibliotekų, mokyklų bibliotekų bei Lietuvos aklųjų bibliotekos kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija rengiama skaitymo skatinimo akcija. Ji prisijungė ir prie Lietuvos viešųjų bibliotekų iniciatyvos „Biblioteka visiems“, siekdama, kad skaitymo iššūkis įtrauktų kuo įvairesnes, net ir atskirtį patiriančias, socialines grupes.

Šiais metais iššūkio rengėjai ypač daug dėmesio skyrė skirtingų socialinių grupių įtraukimui. Akcijos rubrika „Skaitymas man – iššūkis“ kvietė registruotis regos sutrikimų, disleksiją, autizmo spektro sutrikimų ar judėjimo negalią turinčius skaitytojus. Specialių skaitymo poreikių turintiems asmenims buvo suteikta prieiga prie akcijos draugės virtualios bibliotekos ELVIS garsinių knygų, negalintiems judėti – bibliotekos siūlė pristatyti knygas į namus.

„Šios vasaros Skaitymo iššūkis patvirtino, kad skaitytojų būna pačių įvairiausių, o Lietuvos bibliotekos – pasiryžusios keistis ir tobulėti, kad visus juos priimtų,“ – sako Lietuvos aklųjų bibliotekos direktorė Inga Davidonienė.

Dovanų lietus

Na, o kokios gi varžytuvės be dovanų? Šiais metais net 14 vertingų prizų dovanojo pagrindinis rėmėjas – išmaniųjų technologijų bendrovė „Xiaomi“. Elektrinio paspirtuko, mobiliųjų telefonų ir išmaniųjų apyrankių laimėtojai buvo išaiškinti loterijos būdu ir bus paskelbti „Vasara su knyga“ svetainėje bei Facebook puslapyje artimiausiu metu. Nelaimėjusieji taip pat neliks be prizų  – kiekvienas iššūkį įveikęs dalyvis gaus akcijos atminimo dovanėlę – spalvingą daugkartinio naudojimo šiaudelį gėrimams, kurį galės atsiimti registracijos metu pasirinktoje bibliotekoje jau rugsėjo mėnesio pabaigoje.

Pagrindinis akcijos rėmėjas – „Xiaomi“, pagrindinis informacinis rėmėjas – LRT.

Iššūkis Radviliškio rajone

Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir jos filialų skaitytojai entuziastingai sutiko skaitymo skatinimo akciją „Vasara su knyga“. Nuo pirmųjų jos metų Radviliškio rajonas buvo minimas Šiaulių apskrityje kaip aktyviausias, perskaitęs daugiausia knygų.

2021 metais akcijos organizatoriai įsteigė aktyviausių apskrityse bibliotekų nominaciją. Šiaulių apskrityje aktyviausia pripažinta Radviliškio viešoji biblioteka su daugiausia perskaitytų knygų ir iššūkį įveikusių dalyvių. Jai dovana –  rankų darbo Funky Beans sėdmaišis su akcijos logotipu.

Vien per 2021 metų vasarą Radviliškio rajono bibliotekų 357 iššūkio dalyviai perskaitė 2023 knygas.

Akcijoje dalyvavo visi Viešosios bibliotekos filialai. Tarp daugiausia užsiregistravusių ir iššūkį įveikusių dalyvių buvo Šeduvos, Tyrulių, Baisogalos filialai, nedaug atsiliko Viešosios bibliotekos,  Grinkiškio, Šaukoto, Beinoravos, Raudondvario, Šiaulėnų ir Pakalniškių filialų skaitytojai.

Parengta pagal Skaitymo iššūkio organizatorių ir Radviliškio viešosios bibliotekos informaciją