Į Pradžią Rašytoja iš Joniškio radviliškiečiams pristatė savo naujausią knygą

Rašytoja iš Joniškio radviliškiečiams pristatė savo naujausią knygą

2022-01-28

Sausio 27 d. Radviliškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su joniškiete, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Alina Jonaitiene. Viešnia, kurianti netik prozos kūrinius, bet ir poeziją, atvyko į Radviliškį pristatyti naujausią savo knygą „Džiaugsmas pro ašaras, arba Meilės istorija po 50-ies“. Tai – antroji autorės knyga. A. Jonaitiene jau yra išleidusi knygą paaugliams „Smiltė“, o dabar skaitytojus džiugina naujausiu savo kūriniu – romanu. Įtraukianti, labai tikroviška pagrindinės knygos herojės meilės istorija kiekvieną skaitytoją sukrečia savo įtaigumu ir realistiškumu. Autorė sako, kad ši knyga yra apie poreikį priimti savo vienatvę, susitaikyti su ja ir išmokti naudotis jos privalumais.

IMG 20220127 165820 IMG 5566 IMG 20220127 170027

IMG 20220127 171125 IMG 20220127 174800

Susirinkusiems knygos bičiuliams rašytoja pasakojo, kaip kilo idėja parašyti pirmąją knygą paaugliams, kada subrendo mintis išleisti antrąją. Pirmoji autorės rašyta knyga gimė, kai kūrėja išgyveno labai sunkų laikotarpį savo asmeniniame gyvenime. Kaip sako A. Jonaitienė, tada rašymas jai buvo savotiškas pabėgimas nuo realybės. Daug darbo buvo įdėta rašant ir antrąją knygą, kurioje pateiktos netik išgalvotos istorijos, remtasi ir tikrais faktais iš gyvenimo. Pasak rašytojos, knygoje negalima meluoti, ji turi būti tikroviška, todėl specialiai šiai knygai buvo kruopščiai renkama informacija net iš kriminalinių nusikaltimų suvestinių. Knygos „Džiaugsmas pro ašaras, arba Meilės istorija po 50-ies“ istorija paskatino šviesti žmones, įspėti, jog reikia saugoti asmeninius duomenis ir ne visada aklai pasitikėti svetimais žmonėmis, nes šiandien apstu internetinių sukčių.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Alina Jonaitiene taip pat rašo ir eilėraščius, tačiau poezijos knygos kol kas leisti neketina. Pasak A. Jonaitienės, eilėraščiai ateina savaime, o prozos kūriniams reikia daugiau laiko ir pastangų. Įdomu dar tai, kad autorė savo knygoms kuria ir piešinius – jais iliustruotos abi joniškietės knygos.

Į susitikimą Radviliškyje su A. Jonaitiene atvyko ir jos vadovaujamo Joniškio literatų klubo „Audruvė“ nariai. Buvo tikimasi užmegzti artimesnį ryšį ir pradėti bendradarbiauti su Radviliškio krašto literatais. Radviliškio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Vida Marcinkienė, kuri vadovauja Radviliškio literatų klubui „Jonvabalis“, Joniškio miesto literatams padovanojo po naująją savo klubo narių išleistą knygą „Atsigerti šaltinio vandens“ ir pakvietė į pavasarį vyksiantį renginį, kurio metu pristatys ir išsamiau aptars šią knygą. Radviliškio literatų knyga „Atsigerti šaltinio vandens“ (2021) buvo parengta 30 metų klubo veiklos sukakties proga.

Renginyje dalyvavo ir Trečiojo amžiaus universiteto knygos mylėtojų klubo „Beržė“ atstovai.

Po knygos pristatymo viešnią pasveikino ir už jaukų knygos pristatymo vakarą dėkojo Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė. Knygų namų vadovė pasidžiaugė, kad rašytoja A. Jonaitiene ne tik leidžia knygas, bet ir pati joms kuria iliustracijas. Padėkota ir visiems susirinkusiems į renginį.

 

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos