Į Pradžią Edukacinės programos

Edukacinės programos bibliotekoje

2017-09-15

Programos nemokamos, tačiau jas reikia užsisakyti iš anksto telefonais:

Vaikų literatūros skyriuje – (8 42) 25 13 98

Informacijos-kraštotyros skyriuje –  (8 42) 25 13 98

Administracijoje – (8 42) 25 31 68


Pamokėlė „PASAKOS ATGYJA“ 

Edukacinė pamokėlė skirta tiems, kurie mėgsta klausytis garsiai skaitomų pasakų. Užsiėmimų metu vaikai iliustruos, kurs inscenizacijas, žais, klausys skaitomų ir sekamų pasakų.

Programa skirta  ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams. Užsiėmime vienu metu gali dalyvauti 10–15 vaikų grupė.

Vidutinė trukmė 45 min.

Užsiėmimas vyksta Žaislotekos pasakų kambaryje.

 

Edukacinė kelionė „PO KNYGŲ ŠALĮ“ 

Ekskursijos po biblioteką metu vaikai susipažins su Vaikų aptarnavimo skyriaus veikla, Žaisloteka, knygų fondu, periodiniais leidiniais, sužinos, kaip tapti skaitytoju, kurs knygų skirtuką, spręs kryžiažodį arba iliustruos knygelės vaikams viršelį (pasirinktinai), apsilankys kituose bibliotekos skyriuose.

Programa skirta  ikimokyklinukams ir 1–4 kl. mokiniams. Užsiėmime vienu metu gali dalyvauti iki 20 vaikų grupė.

Vidutinė trukmė 45 min.

Praktinis užsiėmimas vyksta Vaikų literatūros skyriuje.

 

Edukacinė kelionė „ČIA GYVENA KNYGOS“ 

Ekskursijos po biblioteką metu lankytojai susipažins su bibliotekos skyrių veikla: Abonemento, Informacijos-kraštotyros, Komplektavimo, Vaikų literatūros skyriaus ir knygrišio darbu. Lankytojams bus pasakojama apie veikiančius klubus (Senjorų, literatų klubą – „Jonvabalis“, „Boružėlės“ lėlių teatrą), supažindinama su Knygų muziejaus veikla, pasakojama, kokį kelią nueina knyga, kol ji patenka į knygų lentyną, supažindinama su bibliotekos teikiamomis elektroninėmis paslaugomis. Ekskursijos metu bibliotekos lankytojai mokysis užsisakyti, prasitęsti, vykdyti reikiamos knygos paiešką elektroniniu būdu, išklausys vieną iš pasirinktų garsinės knygos ištraukų.

Programa skirta įvairaus amžiaus mokiniams, suaugusiems.

Vidutinė trukmė 45 min.

Praktinis užsiėmimas vyksta Informacijos-kraštotyros arba Skaitytojų aptarnavimo skyriuje.

 

Pamoka „KNYGOS ISTORIJA“

Pamokos metu mokiniai išgirs knygos istoriją: nuo akmens bei molio knygų, papiruso, pergamento, popierinių rankraščių iki spausdintų ir elektroninių knygų.

Praktinėje pamokos dalyje moksleiviai susipažins su knygrišio darbu, patys pabandys surišti kelis knygos lapus, išmoks naudotis elektroninėmis knygų skaityklėmis.

Edukacija yra skirta 5–12 kl. mokiniams. Pamokoje vienu metu gali dalyvauti iki 20 moksleivių.

Vidutinė trukmė 45 min.

Pamoka vyksta Viešosios bibliotekos Knygos muziejuje. Edukacinio užsiėmimo išsamus turinys priklauso nuo dalyvių amžiaus.

Visas darbui reikalingas medžiagas moksleiviai gaus bibliotekoje. 

 

Pamoka „GIMTOJO KRAŠTO PAŽINIMAS“

Pamokos metu dalyviai žiūrės dokumentinį filmą apie Radviliškio kraštą ir pasitikrins savo žinias viktorinoje „Išgirsk, įsidėmėk, išklausyk“. Vėliau žais žaidimą „Pažinkime Radviliškio kraštą“, apsilankys  Knygos muziejuje, Kraštotyros skaitykloje, kur galės palyginti kaip, laikui bėgant, keitėsi mūsų mieste stovėję pastatai. Įdomios užduotys ir pokalbiai padės dalyviams įminti Radviliškio krašto paslaptis, atsakyti į daugelį klausimų apie savo miestą.

Edukacija yra skirta 5–12 kl. mokiniams. Pamokoje vienu metu gali dalyvauti iki 20 moksleivių.

Vidutinė trukmė 45  min.

Pamoka vyksta Viešosios bibliotekos Informacijos-kraštotyros skyriuje.

 

Pamoka  „TĖVO STANISLOVO GYVENIMO KELIAIS“

Pamokos metu dalyviai  susipažins su iškilaus šviesuolio, kraštiečio Tėvo Stanislovo gyvenimu,  aplankys leidinių parodą  „Tėvas Stanislovas – didis Mokytojas“, žiūrės dokumentinį filmą  „Tėvas Stanislovas – Stotis tyloje“, skaitys  gyvenimiškų tiesų sklidinus pamokslus.

Įdomūs pokalbiai ir užduotys padės dalyviams iš arčiau susipažinti su Tėvo Stanislovo gyvenimu, jo veikla.

Edukacija yra skirta 5–12 kl. mokiniams. Pamokoje vienu metu gali dalyvauti iki 20 moksleivių.

Vidutinė trukmė 45  min.

Pamoka vyksta Viešosios bibliotekos Informacijos-kraštotyros skyriuje.

 

Edukacinis užsiėmimas „ŠVIEČIANTIS PIEŠINYS“

Užsiėmimas skirtas kūrybiškumo ugdymui, bendravimo ir bendradarbiavimo skatinimui. Tai unikali ugdymo priemonė, naujovė, kuri džiugina spalvomis, šviesomis bei pačių sukurtais efektais. Užsiėmimo metu mokiniai dirbs dviejose grupėse – kurs knygų ir pasakų personažų iliustracijas, o po to vieni kitiems pristatys ir aptars gautus rezultatus.

Edukacija yra skirta 5–8 kl. mokiniams. Pamokoje vienu metu gali dalyvauti iki 10 moksleivių.

Vidutinė trukmė 30  min.

Pamoka vyksta viešosios bibliotekos Informacijos-kraštotyros skyriuje.

 

Pamoka „KNYGOS KELIAS NUO IDĖJOS IKI LENTYNOS“

Užsiėmimo metu mokiniai susipažins su dizainerio-maketuotojo darbu, spaudinio keliu nuo idėjos iki lentynos. Taip pat susipažins su Radviliškio viešosios bibliotekos leidiniais.  Pamokoje bus aiškinami leidinio UDK, ISBN numerių ir © simbolio paskirtis bei kaip jie yra suteikiami. Praktinėje pamokos dalyje mokiniams bus pristatomi įrankiai ir prietaisai, kurie padeda spaudiniui įgauti norimą formą, o vėliau ir patys mokiniai galės juos išbandyti.

Edukacija yra skirta 9–12 kl. mokiniams. Pamokoje vienu metu gali dalyvauti iki 10 moksleivių.

Vidutinė trukmė 30 min.

Pamoka vyksta Viešosios bibliotekos Mažojoje galerijoje.