Warning: Creating default object from empty value in /home/a0011236/public_html/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 155

„Tautiškos giesmės“ šventė Vėriškiuose

2021-07-09

Jau tapo įprasta, kad liepos 6 d. 21.00 val. Lietuvos laiku giedama „Tautiška giesmė“ sujungia lietuvių širdis ir apskrieja visą Žemės rutulį. Gražia tradicija nuo 2009-ųjų tapusiai iniciatyvai  kasmet ištikimi ir vėriškiečiai. Šiemet, ruošiantis šiai šventei, suvienytos Vėriškių bendruomenės, bibliotekos ir kepyklėlės pajėgos. Visi prisidėjo pagal savo galimybes: bendruomenė apmokėjo pramogas vaikams, šventinį koncertą, nupirko dovanų, kepyklėlė iškepė saldumynų vaišėms ir dovanoms, o biblioteka parašė šventės scenarijų, parengė klausimų viktorinai, sukūrė fotosienelę iš nurašytų knygų. Žaidimus rinkome ir jiems rekvizitus ruošėme bendromis jėgomis.

Šeduvių skaitytojų stovykla

2021-07-05

Birželio 28 dieną Šeduvos bibliotekoje startavo „Jaunojo gido“ stovykla. Joje dalyvavo 8–14 metų bibliotekos skaitytojai. Stovyklai vadovavo Šeduvos bibliotekos bibliotekininkės Rūta Vilkaitė, Asta Tamošiūnienė, prisijungė ir savanorė Roberta Gilytė.

Baisogaloje – vasaros stovykla

2021-07-02

Birželio 21–25 dienomis Baisogalos bibliotekoje surengta ,,Jaunojo gido stovykla“.

Pirmą dieną  vaikai dalyvavo nuotolinėse kūrybinėse dirbtuvėse ,,Sukurk savo personažą kartu su dailininke Aušra Kiudulaite“. Susitikimo metu dailininkė papasakojo apie savo veiklą, kūrybą, atsakė į stovyklautojų klausimus, pademonstravo, kaip knygai kuriamos iliustracijos, ir pasiūlė kiekvienam pasigaminti įsivaizduojamą personažą – musę – bei sukurti apie tai istoriją. Išradingiausiam dalyviui autorė atsiuntė dovanų  – savo iliustruotą knygą ,,Laimė yra lapė“.

Antrą stovyklos dieną organizuota ekskursija į Kleboniškių kaimo buities muziejų. Stovyklautojus ten pasitiko edukacijos vadovė Marytė Selenienė, kuri vedė edukacinę programą „Lietuvių liaudies etnografiniai žaidimai“. Vaikai išbandė vikrumą ir miklumą žaisdami grupinius, sportinius, gaudynių žaidimus. Susipažinę su senolių žaidimais, aplankė šio kaimo klėtis, gryčias, klojimus, vėjo malūną, apžiūrėjo eksponuojamus įvairius senovinius rakandus.

Trečią dieną stovyklautojai žygiavo į Pakiršinio amatų centrą. Nuvykę klausėsi įdomios Pakiršinio dvaro istorijos. Dalyvavo edukacijoje ,,Marmuruok“, kurią vedė Džiulija Džiaugienė ir Evelina Buivydaitė. Marmuravimas – ypatinga popieriaus dekoravimo technika ant vandens.  Vaikai džiaugėsi užsiėmimo metu sukurtais unikaliais darbais.

Paskutinę stovyklos dieną susiburta bibliotekoje. Aptarti stovyklos įspūdžiai, diskutuota apie mūsų rajono lankytinas vietas, žaisti įvairūs žaidimai, spalvintos mandalos. Pabaigoje įteikti stovyklos dalyvio pažymėjimai, atminimo dovanėles. Atsisveikindami vieni kitiems linkėjome gražios vasaros.

Projektą finansuoja Radviliškio rajono savivaldybė.

Baisogalos filialo informacija ir nuotrauka

„Aš noriu išsakyt save...“

2021-06-18

Taip vadinosi popietė, skirta šeduvės Marijos Petrauskienės kūrybos pristatymui. Šeduvos bibliotekos Knygos mylėtojų klubo nariai rinkosi šios bibliotekos bičiulės Mildos Jagučianskienės sode, pilname gražių gėlių.

Renginys Vėriškių vaikams

2021-06-03

Gegužės 31 d. Vėriškiuose vaikams suorganizavome šventę, skirtą Tarptautinei vaikų gynimo dienai.

Tarptautinė vaikų gynimo diena Sidabrave

2021-06-03

Birželio 1d. Sidabrave  įvyko popietė, skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai.