Bibliotekoje – apie muzikos instrumentus

Popietės dalyviai išbandė instrumentus

Kovo 17d. Baisogalos miestelio bibliotekoje kvietė edukacinė valandėlė „Lietuviški muzikos instrumentai“, skirta Etnografinių regionų metams.

Renginyje dalyvavo Baisogalos kultūros namų etnografinio ansamblio „Dainoriai “ vadovas Paulius Kablys, Skėmių kaimo pradinės mokyklos 3–4 klasių mokiniai ir mokytojos Edita Mickuvienė, Renata Viržikauskienė, Agnė Kilienė.
Vaikams pristatytas mūsų krašto muzikos instrumentas basetla, senovės styginis muzikos instrumentas, padarytas iš uosio. Šiuo instrumentu grodavo Baisogalos muzikantas Vladas Žeromskis. Kiekvienoje šventėje skambėdavo ir armonika – rankinis mygtukinis dumplinis muzikos instrumentas. Jis yra pagrindinis Aukštaitijos instrumentas, kuriuo grojant reikia turėti vikrius ir miklius pirštus... Mokiniai ne tik išklausė įdomių pasakojimų, bet turėjo galimybę patys išbandyti šiuos instrumentus, pagroti ir pasižiūrėti autentišką filmą apie įžymų mūsų kraštietį muzikantą, instrumentų meistrą, Vladą Žeromskį.
Renginio pabaigoje mokytojų paruoštoje programoje mokiniai šoko, dainavo, vaidino aukštaičių, žemaičių, dzūkų ir suvalkiečių tarmėmis, visiems priminė, iš kur yra kilęs jų gimtojo Skėmių kaimo pavadinimas bei kokia tarme ten kalbama.
Tokios bendradarbiavimo valandėlės skatina vaikus labiau domėtis tautiniu paveldu.

Baisogalos filialo informacija