Naujienos

Karjeros diena, praleista bibliotekoje

Baisogalos gimnazijos mokiniai

Karjera – jau kasdien vartojama sąvoka, tik mokiniams ji dažniau asocijuojasi su profesijos pasirinkimu, o apsispręsti nelengva. Tad Baisogalos gimnazijos žemesnių klasių mokiniai nusprendė pamatyti profesijas iš arčiau, t.y. apsilankyti kai kuriose Baisogalos įstaigose.

Vasario 12 dieną penktokai su mokytoja Renata Žikariene pasirinko Baisogalos biblioteką. Jų noras buvo sužinoti ką veikia šiuolaikiniai bibliotekininkai, nes vaikams ši profesija atrodo nuobodi ir neįdomi ir kad bibliotekininkai tik išduoda skaitytojams knygas arba jas skaito. Tačiau mūsų tikslas buvo supažindinti kaip iš tikrųjų vyksta darbas bibliotekoje ir suteikti daugiau žinių apie mūsų profesiją.
Vyr.bibliotekininkė Alvyda Žižniauskienė papasakojo kokie yra reikalavimai norint įgyti bibliotekininko specialybę, koks yra darbo pobūdis. Kokie teigiami vertinimai šios specialybės, bei susidarę neigiami steriotipai. Taip pat paminėjo kodėl patrauklus bibliotekininko darbas, kokie yra trūkumai ir privalumai. Bet žodžiai lieka žodžiais, o pabandyti praktiškai visai kas kita. Todėl susidomėjusiems buvo leista patiems pabandyti išduoti knygas. Paskui mokiniai susipažino su bibliotekos fondu, žaisloteka, knygų išdėstymo tvarka. Vaikų įvertinimas apie biblioteką buvo išreikštas žodžiais – „Eina sau, čia tiek gerų dalykų, įtariu“.... Po ekskursijos mokiniai pakviesti nusifotografuoti ir už biblioteką parodyti „Patinka“. Tikimės, kad bent kažkiek pavyko sudominti.

Baisogalos bibliotekos informacija ir nuotrauka