Į Pradžią Filialai Naujienos Pakalniškiuose pristatyta paroda

Naujienos

Pakalniškiuose pristatyta paroda

2016-03-23

Vaclovas Stulginskas

Kovo 17 dieną Pakalniškių kaimo bibliotekoje žiūrovams pristatyta neįprasta paroda – „Darbai iš atliekų“. Ją surengė pakiršinietis senjoras Vaclovas Stulginskas. Ekspozicija organizuota Pakalniškių pagrindinės mokyklos mokytojos Gitanos Ryšienės iniciatyva.

Eksponuojama apie 130 šio kūrėjo darbų iš įvairių buitinių atliekų: metalo, medžio, faneros, baldų bei šviestuvų detalių, netgi iš varžtų ir grandinių.

Kadangi eksponatai padaryti iš įvairių atliekų, atidarant parodą kartu paminėta ir Žemės diena. Renginyje dalyvavo Pakalniškių pagrindinės mokyklos VII ir VIII klasių mokiniai su auklėtojomis Gitana Ryšiene ir Vigita Lenzberge, Pakalniškių pagrindinės mokyklos direktorė Asta Varkulevičienė, direktorės pavaduotojas ūkio reikalams Valteris Kleinas, kaimo gyventojai.

Renginiui pasibaigus, prie arbatos puodelio dar bendravome su svečiais iš Pakiršinio, klausėmės poezijos ir muzikos.

Vaclovas Stulginskas daug metų dirbo Pakiršinio kultūros namų direktoriumi ir buvo ilgametis Pakiršinio pučiamųjų orkestro vadovas. Dabar jis – pensininkas, užsiima įvairiais kūrybiniais darbais, savo namuose yra įkūręs muziejų. 2012 metais jam suteiktas metų muziejininko vardas. Yra išleidęs keletą knygų, paskutinioji „Užklystančios mintys“ buvo pristatyta ir pakalniškiečiams. Autorius iš šios knygos skaitė eiles, dalijosi prisiminimais, grojo įvairiais muzikiniais instrumentais.

Ramutė Smailienė,
Pakalniškių filialo vyresnioji bibliotekininkė