Naujienos

„Kalėdos tyliai žengia laukais...“

Gruodžio 10 dieną Pakalniškių kaimo bibliotekoje įvyko adventinė popietė „Kalėdos tyliai žengia laukais...“ Su bibliotekos lankytojais susitiko ir apie adventinius papročius pasakojo Šeduvos šviesuolė Emilija Brajinskienė.

 

 

 

 

 

 

 

Jaukioje aplinkoje, prie kvapnios čiobrelių arbatos puodelio, garbi viešnia neskubriai apžvelgė visą adventinį laikotarpį iki pat šv. Kalėdų. Išsamiai supažindino su advento papročiais ir tradicijomis, būdingais tik Šeduvos kraštui ir jo apylinkėms. Taip pat pasakojo apie Kūčių ir šv. Kalėdų tradicijas, papročius, burtus, šioms šventėms ruošiamus valgius. Akcentavo, kad advento laikotarpiu draudžiami kai kurie darbai: negalima verpti, malti, malkauti, kirpti avių, skolintis ir skolinti. Priminė, kad per adventą kaimo žmonės daugiau bendraudavo, rinkdavosi vakarais vieni pas kitus, šnekučiuodavosi, dirbdavo įvairius nesunkius darbus, porindavo įdomius atsitikimus ir istorijas. „Advento laikotarpis – tai ramybė, susikaupimas, pasninko laikymasis, apsivalymas tiek fiziškai, tiek dvasiškai. Tuo laiku turime permąstyti savo gyvenimą, poelgius. Daugiau dėmesio skirti namams, šeimai, Bažnyčiai“, – aiškino E. Brajinskienė. Renginio pabaigoje ji klausytojams pateikė šio krašto mįslių, patarlių.

Susitikimo dalyviai dar ilgai nesiskirstė, bendravo, uždavė viešniai daug įvairių klausimų. Nepastebimai prabėgo dvi valandos malonaus pasibuvimo.

 

Ramutė Smailienė, Pakalniškių filialo vyresnioji bibliotekininkė

 

Nuotraukos Nijolės Bertulienės