Į Pradžią Filialai Naujienos Popietė apie gimtąją kalbą

Naujienos

Popietė apie gimtąją kalbą

2017-02-24

Sidabravo filiale vasario 21 d. paminėta Tarptautinė gimtosios kalbos diena. Jai, o kartu ir Lietuvių kalbos kultūros metams, kuriais Seimas paskelbė 2017-uosius, buvo skirta popietė ,,Gimtoji kalba – žmogaus garbė“.

Į renginį susirinko tie, kurie myli ir gerbia savo gimtąją kalbą. Atvyko  buvusi istorijos mokytoja Regina Grybova, kultūros namų specialistės Daiva Staškūnienė ir Jolanta Černiauskienė, bibliotekos globėja Audrutė Beresnevičienė, bendruomenės nariai, Sidabravo gimnazijos vyresniųjų klasių moksleiviai.

DSCN4260Popietės dalyviai 1

DSCN4263Meda Kulbytė pravedė viktoriną Kalbėti lietuviškai- taisiklinga ir garbinga

Uždegta žvakelė amžinybėj išėjusiam poetui  Justinui Marcinkevičiui

 

Renginio metu uždegta atminimo žvakelė amžinybėn išėjusiam poetui Justinui Marcinkevičiui, kuris kaip niekas kitas mylėjo tėvynę, savo gimtąją kalbą ir jai savo eilėmis „augino sparnus“.

„Gimtoji kalba mūsų istorijoje ir atmintyje“ – tokį pranešimą skaitė buvusi mokytoja, aktyvi bibliotekos lankytoja ir skaitytoja Regina Grybova.

Susidomėjimo renginyje sulaukė ir viktorina „Kalbėti lietuviškai taisyklingai – garbinga“. Ištaisyti klaidingus sakinius, rasti praleistas raides žodžiuose, taip pat prisiminti svarbias mūsų istorijos datas, susijusias su rašto raida, užbaigti patarles, atspėti įvairių žodžių reikšmes – užduočių buvo daug. Išrinkti  „lietuviškiausi“  dalyviai, kurie daugiausiai pateikė teisingų atsakymų. Jiems padovanotos knygelės apie gėlių auginimą, nes artėja pavasaris, ir tokios žinios, patarimai labai pravers...

Dar ilgai šventės dalyviai kalbėjosi prie arbatos puodelio ir pačių rankomis iškeptų saldumynų.. Dalytasi popietės įspūdžiais, drauge aptarti būsiantys renginiai, kurių numatome nemažai.

Nijolė Snockienė, Sidabravao filialo vyresnioji bibliotekininkė

Autorės nuotraukos