Į Pradžią Filialai Naujienos Pavartyčiuose – bibliotekos atidarymo šventė

Naujienos

Pavartyčiuose – bibliotekos atidarymo šventė

2017-03-02

pavartyciai1

Vasario 21 d. Pavartyčiuose surengta bibliotekos įkurtuvių naujose patalpose šventė „Bibliotekos durys atviros Tau!“

Šventėje  dalyvavo Šeduvos seniūnijos seniūnas Justinas Pranys, Šeduvos parapijos klebonas Virginijus Kazaitis, Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitenė, jos pavaduotoja Vida Marcinkienė, šios bibliotekos vyresnioji metodininkė Alma Miknienė ir kiti darbuotojai, UAB ,,Šeduvos avininkystė“ direktorius Rimantas Kairys ir kiti šios įstaigos atstovai, Pavartyčių kaimo bendruomenės  pirmininkė Irena Gvazdauskienė, kultūros specialistė Pavartyčių skyriui Ingrida Gladkienė, Vėriškių, Raudondvario, Alksniupių, Pakalniškių, Pociūnų bibliotekų darbuotojai, Pavartyčių kaimo gyventojai.

Bibliotekos atidarymo šventė pradėta juostelės, simbolizuojančios taip lauktą bibliotekos  atidarymą, perkirpimu. Ši ceremonija buvo patikėta Radviliškio viešosios bibliotekos direktorei Violetai Šukaitienei ir Šeduvos seniūnijos seniūnui Justinui Praniui. Parapijos  klebonas Virginijus Kazaitis pašventino naująsias bibliotekos patalpas, šventės dalyviai drauge pasimeldė, klebonas gražių žodžių tarė apie knygos svarbą žmogaus gyvenime.

pavartyciai2

pavartyciai3pavartyciai5pavartyciai4

 

Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė papasakojo, kaip vyko bibliotekos atnaujinimas, pasidžiaugė erdviomis patalpomis. Įkurtuvių šventėje netrūko šiltų, prasmingų sveikinimų, dovanų, linkėjimų. Tarp sveikintojų buvo UAB ,,Šeduvos avininkystė“ direktorius Rimantas Kairys, Šeduvos seniūnas Justinas Pranys, Pavartyčių kaimo bendruomenės pirmininkė Irena Gvazdauskienė, kiti to kaimo bibliotekos ir knygos bičiuliai. Kaimo vyresnioji bibliotekininkė Nijolė  Bertulienė renginio dalyvius supažindino su Pavartyčių  bibliotekos istorija.

Renginio dalyviams parodyta Pavartyčių kaimo gyventojų Danutės Briedienės  ir Gražinos Slioserienės parengta muzikinė-literatūrinė kompozicija. Tenykštis skaitytojas, Šeduvos gimnazijos gimnazistas Gedas Pelenis pristatė šio krašto  šviesuolius, kurių Pavartyčių  žemė  ir jos apylinkės išaugino nemažai. Tarp jų – šiame kaime gimę ir augę kūrėjai: Lietuvos tapytojas, karikatūristas, laikomas lietuviškų komiksų pradininku Jonas Martinaitis, ekonomistas, literatas, poetas, prozininkas Aleksas Navickas, pedagogė, literatė, kraštotyrininkė, gimusi Velžių kaime, Birutė Senulytė-Skipskienė, iš Paežerių kaimo kilęs Lietuvos politikas Algirdas Butkevičius, iš Pavartyčių kaimo – jaunas dailininkas Andrius Butvilas. Kraštiečių kūrybos  paskaitė Šeduvos gimnazijos mokiniai Ugnė Japkevičiūtė, Gedas Pelenis, kultūros specialistė Pavartyčių skyriui Ingrida Gladkienė, vyresnioji bibliotekininkė Anelė Bertulienė. Šventės dalyvius  savo šokiu džiugino  Pavartyčių  kaimo mažosios šokėjos, kurioms pasiruošti padėjo kultūros specialistė Pavartyčių skyriui Ingrida Gladkienė. Bibliotekoje buvo galima pasigrožėti jaunos menininkės, grafikės, dizainerės Tomos Turlaitės grafikos  miniatiūrų paroda.

Renginyje Pavartyčių kaimo  bibliotekininkė Anelė Bertulienė pasidžiaugė, kad bibliotekos  atidarymo šventė sutapo su Tarptautine gimtosios kalbos diena, kad dabar filialas turi  naujas, erdvias patalpas. Padėkota pagalbininkams, moksleiviams, papuošusiems  šventę, į ją atvykusiems svečiams, dalyviams. Visi buvo pakviesti apžiūrėti naująją biblioteką, paviešėti joje ir pabendrauti prie arbatos ar kavos puodelio.

Pavartyčių biblioteka nuėjo netrumpą kelią. 1949 m. Užuožerių kaime, buvusio ūkininko Šiauliansko sodyboje, įsikūrė biblioteka-skaitykla, tapusi kultūros centru tuometiniame ,,Kirovo“ kolūkyje. 1950 m. ji perkelta į Paežerių kaimą, į kolūkio kontorą, 1958 m. – į Užuožerių pradinės mokyklos patalpas, 1982-aisiais – į Šeduvos eksperimentinio ūkio centrą, Pavartyčių kaimą. Iš pradžių čia ji įkurta administraciniame pastate, vėlesniais metais – kaime buvusiame bendrabutyje. 2002 m. biblioteka pradėjo veikti Pavartyčių mokyklos-darželio pastate, o 2016-ųjų spalio pabaigoje perkelta į renovuotas, jaukias, šviesias ir erdvias patalpas  Pavartyčių kultūros ir paslaugų centre.

Taigi beveik 70  bibliotekos gyvavimo metų knygos iš vienos vietos  į kitą  kėlėsi net šešis kartus Šiandieninio filialo fonde yra apie 5000 egzempliorių spaudinių, iš jų 4083– knygos. Bibliotekoje skaito 139 skaitytojai, iš jų 66 – vaikai. Bibliotekoje yra 2  vietos darbui su kompiuteriu, lankytojams skirtas kopijavimo aparatas, nedidelė periodikos skaitykla, taip pat žaislų kampelis vaikams. Džiugu, kad naujosiose patalpose vietą surado ir mažas buvusio Pavartyčių mokyklos-darželio darbuotojų surinktų senovinių eksponatų muziejus.

Pavartyčių  filialo informacija

 Nuotraukos Irinos Laisevčevos ir Sigito Mikučio

1 - Atidarant Pavartyčių filialo naująsias patalpas simbolinę juostelę perkirpo Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė ir Šeduvos seniūnas Justinas Pranys

2 - Kaimo bibliotekos įkurtuvių šventėje klausytasi ir muzikinės programos

3 - Prasmingų žodžių bibliotekai ir knygai išsakė Šeduvos parapijos klebonas Virginijus Kazaitis

4 - Į šventę su dovanomis atvyko UAB „Šeduvos avininkystė“ direktorius Rimantas Kairys

5 - Pavartyčių filialo vyresniajai bibliotekininkei Anelei Bertulienei (dešinėje) proginiai sveikinimai – ir iš aplinkinių bibliotekų darbuotojų