Į Pradžią Filialai Naujienos Pavasarinė mugė Beinoravoje

Naujienos

Pavasarinė mugė Beinoravoje

2017-03-11

beinoravoj1Kovo 4 d. Beinoravos pramogų ir šokių salėje šurmuliavo tradicinė Kaziuko mugė „Pasikinkę kovo vėją mes kermošin atriedėjom“. Siekiant išsaugoti lietuviškas tradicijas, šis visų kaimo gyventojų pamėgtas renginys bibliotekos ir kultūros įstaigos darbuotojų iniciatyva organizuotas jau septintus metus iš eilės.

Mugės metu visus su ankstyvu pavasariu pasveikino mažieji beinoraviškiai Mantas Janeliūnas ir Simas Vaitekūnas, suvaidindami nuotaikingą vaizdelį „Piemenukų pasikalbėjimai“. Beinoravos pramogų ir šokių salės moterų vokalinis ansamblis, pritariant armonikai, kuria grojo Vidmantas Baltrūnas, padainavo apie pavasarį (ansamblio vadovė Emilija Bieliūnienė).

beinoravoj2

beinoravoj3

beinoravoj4

 

 Kaziuko mugė, kaip jau įprasta, sukvietė didelį būrį prekiautojų ne tik iš Beinoravos krašto, bet ir iš aplinkinių kaimų, miestelių. Pagrindinės prekės –  naminiai maisto produktai: sūriai, kiaušiniai, obuoliai, rūkyti lašiniai, naminė duona, įvairūs kepiniai ir saldumynai. Mugėje taip pat buvo galima įsigyti gyvų gėlių, megztų raštuotų kojinių, rankdarbių. Pirkėjų akį traukė įmantrūs kūriniai iš medžio ir vytelių, kuriais prekiavo Radviliškio krašto tautodailininkai.

Rima Lukoševičiūtė,

Beinoravos filialo vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės:

1 Mugė sukvietė daug prekiautojų

2 Perkama, parduodama deramasi, apžiūrima...

3 Savo dainomis susirinkusius linksmino Beinoravos moterų vokalinis ansamblis

4 Mažieji prekiautojai Emilis ir Kamilė Petrikauskai