Į Pradžią Filialai Naujienos „Raginėnų piliakalnio legendos“

Naujienos

„Raginėnų piliakalnio legendos“

2017-04-11

„Raginėnų piliakalnio legendos“

Balandžio 7 dieną Pakalniškių kaimo bibliotekoje įvyko literatūrinis renginys „Raginėnų piliakalnio legendos“.

Į jį buvo pakviestas ir pranešimą skaitė Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio vyriausiasis fondų saugotojas, ekskursijų gidas Sigitas Senulis. Susitikime dalyvavo Pakalniškių pagrindinės mokyklos vyresniųjų klasių mokiniai su mokytojomis Gražina Vasiliauskiene ir Rasa Bušeikiene, Pakalniškių kaimo gyventojai. Renginys buvo skirtas Piliakalnio metams paminėti.

Svečias, remdamasis istorine medžiaga, susirinkusiems papasakojo apie Raginėnų archeologijos paminklų kompleksą, apie iki mūsų dienų šioje teritorijoje išlikusias senovės gyvenvietes, pilkapynus, senkapius, mitologinius akmenis. Priminė piliakalnio tyrinėtojus iš užsienio ir mūsų šalies šviesuolius, mokslo žmones, iš kurių žymiausias Jonas Basanavičius. Sužinota, kad nemažai piliakalniu domėjosi ir Petras Tarasenka, karo gydytojas, literatas, kurio parašytos knygos yra susijusios su šiais tyrinėjimais. S. Senulis demonstravo skaidres su piliakalnio vaizdais, komplekso žemėlapiais, tyrinėtojais, archeologiniais radiniais. Papasakojo legendų. Remdamasis archeologiniais tyrinėjimais, akcentavo, kad Raginėnų gyvenvietėje gyveno žiemgaliai – viena iš dabartinės Lietuvos ir Latvijos teritorijoje gyvenusių baltų tautų. Paaiškino, kad pats kalno pavadinimas kilęs ne nuo žodžio „ragana“, kaip įprasta manyti, o nuo Daugyvenės upės, kuri juosia piliakalnį, vingio, primenančio ragą.

Sigitas Senulis informavo, kad gausios istorinės medžiagos apie piliakalnį sukaupta Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio fonduose, kad daugiausiai apie piliakalnį rašė ir įvairios medžiagos yra surinkęs kraštietis, Panevėžio vyriausiasis specialistas paveldui Petras Juknevičius.

Svečio dėka, renginio dalyviai daug įdomaus sužinojo apie šį netoliese esantį įspūdingą, legendomis apipintą piliakalnį, jo turtingą istorinę praeitį.

Ramutė Smailienė,

Pakalniškių filialo vyresnioji bibliotekininkė

Autorės nuotraukos

1. Sigitas Senulis daug įdomaus papasakojo apie Raginėnų piliakalnį

2. Renginio dalyviai