Į Pradžią Filialai Naujienos „Poezijos pavasarėlis“ Raudondvario bibliotekoje

Naujienos

„Poezijos pavasarėlis“ Raudondvario bibliotekoje

2017-06-01

„Poezijos pavasarėlis“ Raudondvario bibliotekoje

Šiltą, gražų gegužės pabaigos vakarą į Raudondvario biblioteką atskridusi poezijos ir muzikos paukštė sukvietė Šeduvos krašto  poetus, poezijos mėgėjus į tradicinę šventę ,,Poezijos pavasarėlis“.

Paskaityti savo kūrybos susirinko gražus būrys literatų: Radviliškio rajono literatų klubo ,,Jonvabalis“ narės – raudondvarietė Elena  Čiganienė-Kiškienė, Karčemose gyvenanti jos dukra Rita Japkevičienė, šeduviečiai Milda Jagučanskienė ir Petras Valantinas. Du pastarieji raudondvariečiams pirmą kartą pristatė savo kūrybą. Renginio svečiai dalijosi mintimis apie savo poetinius išgyvenimus, daugumai  jautrias emigracijos, meilės ir kitas temas.

Petras Valantinas papasakojo apie savo gyvenimą, darbus. Po 50 metų, praleistų Vilniuje, neseniai grįžęs į gimtąją Šeduvą, išleidęs keturias knygas, jis rengia penktąją. Vieną savo knygą „Lietaus brolis“ padovanojo bibliotekai. Svečias ne tik paskaitė savo  eilių, bet ir padainavo dainų, kurioms yra parašęs žodžius.  

Rita Japkevičienė pristatė savo neseniai išleistą knygą ,,Vaikeliui iš mano širdelės“. Tai trečioji  jos, pasirašančios Kita Jūra, kūrybos knyga, ir pirmoji, kuri skirta vaikams. Šie eilėraščiai lengvai skaitomi, sklidini giedros nuotaikos, nuoširdumo, vaikystės grožio bei žavesio. Vieną knygą autorė padovanojo bibliotekai.

,,Poezijos pavasarėlio“ metu į skambių eilėraščių puokštę gražiai įsipynė dainuojamosios poezijos kūriniai, kuriuos atliko mokytoja Danutė Briedienė iš Pavartyčių. Skambią dainelę dovanojo ir jaunoji solistė Rusnė Bartkevičiūtė iš Raudondvario.

„Poezijos pavasarėlio“ dalyviai džiaugėsi bent valandėlę atitrūkę nuo kasdienybės ir pakylėti poetinio žodžio. Renginį vedė Raudondvario kultūros namų vyresnioji specialistė Marija Selenienė. 

Dara Bagušienė,

Raudondvario filialo vyresnioji bibliotekininkė

Vytauto Selenos nuotraukos

1 – Poetė Rita Japkevičienė pristatė savo naują knygą

2 – Poetas Petras Valantinas renginio dalyviams dovanojo ne tik savo eilėraščių, bet ir dainų

3 –Tradicinio „Poezijos pavasarėlio“ dalyviai