Naujienos

Popietė „Tiltas tarp žmogaus ir gamtos“

Kovo 20-oji yra ypatinga diena, nes tai Pasaulinė žemės diena, lygiadienis, astronominio pavasario pradžia, Tarptautinė laimės diena. Šią dieną Šeduvos bibliotekoje vyko popietė „Tiltas tarp žmogaus ir gamtos“, į kurią susirinko gausus būrys šeduvių. Renginio viešnia – geografė, meteorologė, fizinių mokslų daktarė, meteorologijos mokslų populiarintoja Audronė Galvonaitė.

1 (83) 2 (77)

Dr. Audronė Galvonaitė kaip visada buvo šmaikšti, žodžio kišenėje neieškanti, puikiai valdanti auditoriją ir gebanti ją sudominanti, faktus iliustruojanti įdomiomis detalėmis, nuotaikingais pavyzdžiais. Ji kalbėjo apie klimato reiškinius, žmogaus įtaką klimato pokyčiams ir klimato įtaką žmogaus fizinei bei psichinei sveikatai. Meteorologė susirinkusiems aiškino, jog klimatas – tai, ko tikimės, orai – tai, ką gauname. Taip pat pasakojo, kas lemia klimato įvairovę bei jos pokyčius. Specialistės teigimu, pavojingiausi reiškiniai Lietuvoje yra: smarkūs lietūs, stiprus vėjas, kruša, pūga, lijundra. Kita problema tai, kad besikeičiantis klimatas sudarė sąlygas klimato „emigrantams“ kormoranams, sosnovskio barščiams, uosialapiui klevui ir kitiems. Tai tik dalis įdomaus ir vertingo A. Galvonaitės pasakojimo.   

Viešnia pabrėžė, kad jei pasaulis greitu laiku nesiims atitinkamų veiksmų, per artimiausius 10 metų daugiau nei 50 milijonų žmonių privalės palikti savo gyvenamąsias vietas. Todėl specialistė susirinkusiems išmoningai dalijo naudingus patarimus: kaip elgtis per stiprią kaitrą; ką daryti, jei pavargai eidamas ar lipdamas laiptais; kur geriausiai tinka slėptis nuo viesulo pastatuose ir pan.

Klimatologė A. Galvonaitė susirinkusiems pasakojo įdomiai ir vaizdžiai, rėmėsi gyvenimiškais pavyzdžiais, todėl susitikimas neprailgo.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

 

  1. Šeduvos bibliotekoje svečiavosi garsi meteorologė Audronė Galvonaitė.
  2. Šeduvos filialo bibliotekininkė Regina Juknienė ir meteorologė A. Galvonaitė.