Į Pradžią Filialai Naujienos Šeduvoje lankėsi „Misija Sibiras 2017“ ekspedicijos dalyvis L. Kasperavičius

Naujienos

Šeduvoje lankėsi „Misija Sibiras 2017“ ekspedicijos dalyvis L. Kasperavičius

2018-04-04

Kovo 27 d. Šeduvos bibliotekoje svečiavosi „Misija Sibiras 2017“ ekspedicijos dalyvis Laimis Kasperavičius. Įdomu tai, kad 1949 metais ir būtent kovo 27 dieną vienas ešelonas su tremtiniais iš Šeduvos geležinkelio stoties buvo išvežtas į Tulūno rajoną. Į susitikimą su ekspedicijos dalyviu atvyko Šeduvos gimnazijos IIb klasės moksleiviai ir mokytoja Rita Šlivinskaitė, šeduviai, buvę tremtiniai.

1 (89) 2 (84)

2017 metų vasarą vykusios ekspedicijos „Misija Sibiras 2017“ 16 dalyvių vyko į Irkutsko sritį. Jie tvarkė lietuvių amžino poilsio vietas Tulūno bei Nižneudinsko rajonuose. Pėsčiomis ekspedicijos dalyviai nuėjo daugiau kaip 100 km. Iš viso sutvarkė  9 lietuvių kapinaites, pastatė 9 naujus kryžius. Ne visas lietuvių kapines pavyko atrasti iš karto, todėl misijos dalyviams teko bristi per pelkes, upelius, brautis per miško tankynes. Iš nuotraukų buvo galima matyti, kad kai kuriose lietuvių kapinėse net ganėsi karvės.

Lietuvių tremtinių palikimas išsaugotas susitinkant su Sibire tebegyvenančiais lietuviais ar jų artimaisiais – keliaudami iš vienos gyvenvietės į kitą dalyviai sutiko net 8 lietuviškų šaknų turinčius žmones.

Ekspedicijos dalyvis L. Kasperavičius  labai įdomiai perteikė Sibire išgyventus jausmus, pasakojo apie patį projektą, jo tikslus. Bibliotekai svečias padovanojo fotografijų parodą „Misija Sibiras 2017“.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

  1. „Misija Sibiras“ ekspedicijos dalyvis Laimis Kasperavičius lankėsi Šeduvos bibliotekoje.
  2. Į susitikimą su ekspedicijos dalyviu atvyko Šeduvos gimnazijos IIb klasės moksleiviai ir mokytoja Rita Šlivinskaitė, šeduviai, buvę tremtiniai.