Naujienos

Tradicinis ,,Poezijos pavasarėlis“ Raudondvario bibliotekoje

Gegužės 24 d. į Raudondvario biblioteką atskridusi poezijos paukštė sukvietė šio,  Baisogalos ir Radviliškio krašto poetus ir klausytojus, mylinčius pakylėtąjį, vaizdingąjį žodį, į tradicinį renginį – poezijos ir muzikos šventę ,,Poezijos pavasarėlis“.

1 R 2 R 3 R

4 R 5 R

Paskaityti savo kūrybos susirinko gražus būrys kraštiečių kūrėjų: raudondvarietė Elena Čiganienė-Kiškienė, jos dukra Rita Japkevičienė iš Karčemų, radviliškietė Elena Stančikienė, šeduvietis, 50 metų praleidęs Vilniuje, grįžęs gimtinėn Petras Valantinas ir pirmą kartą Raudondvario bibliotekoje savo eiles pristačiusi baisogalė Valė Garbačauskaitė-Macijauskienė. Pastaroji prieš kelis metus išleido knygą ,,Tu ateini gyventi ir mylėti“, iš kurios tądien paskaitė eilėraščių, kurių pagrindinė tema, kad ir kokie sunkūs būtų gyvenimo išbandymai,  visur ir visada egzistuoja meilė, kuriai tereikia mūsų atsivėrimo, tikėjimo ir mūsų pačių meilės. Ji skirta visiems kas ieško savęs, gyvenimo prasmės, savo pašaukimo. Autorė knygą dovanojo bibliotekai.

Petras Valantinas pristatė savo naujausią  poezijos knygutę ,,Ilgesys parves namo“ ir iš jos skaitė. Pasak autoriaus, penktojoje knygoje išspausdinti eilėraščiai – tai pagarba gimtinei ir gyvenimui, nepaisant bėdų, kasdienės rutinos, ieškant pozityvo, įprasminant savąją esatį. Dvi knygeles  ,,Ilgesys parves namo“ ir kiek anksčiau išėjusią ,,Esi, kad būtum“ poetas dovanojo bibliotekai.

Romantiškai pakylėtų eilių paskaitė Elena Stančikienė.  Elenos Čiganienė-Kiškienė taip pat skaitė naujausių savo kūrinių, kur juntami sentimentai prabėgusiems metams.

Rita Japkevičienė  savo eilėraščius skaitė skirdama  pagal amžiaus grupes:  mažiausiems klausytojams  skaitydama iš knygutės ,,Vaikeliui iš mano širdelės“, savo naujausius eiliuotos posmus skyrė moterims.

,,Poezijos pavasarėlio“ metu dainavo Pakalniškių pagrindinės mokyklos moksleivės Elinga Musteikytė ir Aiva Baslerytė, kurias paruošė  Raudondvario kultūros namų  kultūros specialistas  Vytautas Selena.

Norėjosi, kad poezijos paukštė tą vakarą būtų kuo ilgiau šalia visų susirinkusių, nes ji leido atitrūkti nuo kasdienybės ir jaustis pakylėtiems poetinio žodžio. Vakarą organizavo Raudondvario bibliotekininkė Dara Bagušienė ir Raudondvario kultūros rūmų vyr. kultūros specialistė Marija Selenienė, pastaroji ir vedė renginį.

Viešosios bibliotekos informacija ir Vytauto Selenos nuotraukos

  1. Raudondvario bibliotekoje vyko tradicinis ,,Poezijos pavasarėlis“.
  2. Savo kūrybos eiles skaitė Rita Japkevičienė.
  3. Renginio metu dainavo Elinga Musteikytė ir Aiva Baslerytė.
  4. Savo eiles pristatė baisogalė Valė Garbačauskaitė-Macijauskienė.
  5. Savo naujausią knygą ,,Ilgesys parves namo“ pristatė Petras Valantinas.