Naujienos

Tapybos darbų paroda Pavartyčiuose

Birželio 28 d. Pavartyčių kaimo bibliotekoje vyko Šeduvos gimnazijos mokinės Urtės Jasiūnaitės, lankančios Radviliškio dailės mokyklą, tapybos darbų parodos ,,Spalvų gama – mano minčių pasaulyje“ pristatymas.

CC1 CC2 

3 (88)4 (46)

5 (26)

Renginyje dalyvavę mažosios dailininkės šeimos nariai – tėvai, krikšto mama, močiutė prisiminimais pasidalijo apie Urtės pirmuosius piešinukus, papasakojo, jog piešti mergaitė pradėjo dar ankstyvoje vaikystėje, todėl mama dukrą paskatino lankyti Dailės mokyklą. Meniškos prigimties, kruopšti, atsakinga, jautri, sąžininga, stropi – tai pagrindiniai Urtės charakterio bruožai.

Daug gražių ir šiltų atsiliepimų, palinkėjimų Urtė sulaukė iš renginyje dalyvavusiųjų buvusio Pavartyčių mokyklos-darželio ilgametės direktorės Danutės Briedienės bei to paties darželio auklėtojų Romualdos Ožalienės ir Snieguolės Baltrėnienės. Renginyje dalyvavusi Šeduvos gimnazijos mokytoja Vaida Čepienė džiaugėsi Urtės pasiekimais ir linkėjo jai, kad ir toliau eitų kūrybos keliu, lavėtų ir tobulėtų. Džiaugėsi jaunosios menininkės darbais ir jai linkėjo surengti dar ne vieną parodą ir kiti Urtės artimieji.

Pasak Urtės, patį didžiausią palaikymą ji gauna iš savo šeimos. Mergina labai myli gamtą, gyvūnėlius, o didžiausias jos pomėgis – kelionės, domisi istorija. Mėgsta dalyvauti įvairiuose organizuojamuose piešinių konkursuose, olimpiadose. Puiki Šeduvos gimnazijos moksleivė, kuri ateityje svajoja išbandyti fotografiją. O pati didžiausia mergaitės svajonė, baigus Dailės mokyklą nutapyti didžiulį žydinčių raudonų aguonų lauką ir paveikslą padovanoti savo mylimai močiutei.

U. Jasiūnaitė šiais metais užbaigė Radviliškio dailės mokyklos pradinį dailės ugdymą. Tai pirmoji jos asmeninė tapybos darbų paroda. Parodoje eksponuojami Urtės darbai, nutapyti per 3 metus, besimokant Radviliškio dailės mokykloje. Iš viso parodoje eksponuojama 16 mergaitės darbų – ,, Medaus rinkėjos“, ,,Sapnas“, ,,Fantazija“, ,,Dovana Lietuvai“, ,,Vabalėlis“, „Močiutės skrynią pravėrus“, ,,Paukščiai“, ,,Skraidantis laivas“ ir kiti. Urtės piešiniai spinduliuoja šiluma, jaukumu, gėriu, kiekvienas darbelis kupinas šilumos, tikrumo ir meilės. Juose pasaulio realybė ir vaiko vaizduotė. Piešdama autorė naudojo tušą, guašą, aliejines kreideles.

Visiems susirinkusiems į renginį muzikinius kūrinukus dovanojo ir savo dainomis džiugino Raudondvario kultūros namų jaunosios dainininkės Rusnė Bartkevičiūtė, Aiva Baslerytė ir Elinga Musteikytė. Mergaites paruošė Raudondvario kultūros namų darbuotojai Marija ir Vytautas Selenos. Renginyje dalyvavęs Pavartyčių seniūnaitis, gerai žinomas Radviliškio rajone fotografas Sigitas Mikutis įamžino renginio akimirkas. Parodos pristatymą organizavo Pavartyčių kaimo biblioteka.

Renginio pabaigoje visi susirinkusieji buvo pakviesti pasigrožėti Urtės Jasiūnaitės darbais, pasivaišinti saldžiomis vaišėmis, kurias paruošė Urtės šeima.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

  1. Tapybos darbų parodos ,,Spalvų gama – mano minčių pasaulyje“ autorė Urtė Jasiūnaitė.
  2. Jaunąją menininkę pasveikino Danutė Briedienė.
  3. U. Jasiūnaitę sveikino auklėtojos Romualda Ožalienė ir Snieguolė Baltrėnienė.
  4. Šeduvos gimnazijos mokytoja Vaida Čepienė menininkei linkėjo toliau eiti kūrybos kelius.
  5. U. Jasiūnaitė su jaunosiomis dainininkėmis iš Raudondvario kultūros namų.