Skaitymo savaitė Vainiūnų bibliotekoje

Liepos 16–20 dienomis Vainiūnų biblioteka kartu su Pakiršinio vaikų dienos centru organizavo bendrą renginį, skirtą skaitymo puoselėjimui. „Skaitymas – štai geriausias mokymasis. Sekti didžio žmogaus mintis – visų įdomiausias mokslas“, – rašė A. Puškinas. Įprasminant šio didžio žmogaus mintis, Vainiūnų bibliotekoje buvo paskelbta Skaitymo savaitė.

'1 '2 3 (91)

Pirmąją dieną skaitymai vyko Vaikų dienos centro kieme, kuris įsikūręs Pakiršinio mokykloje-darželyje. Jaukiai po medžiu, ant žolės, Vaikų dienos centro ugdytiniai klausė bibliotekininkės E. Ryšytės sekamos H. K. Anderseno pasakos ,,Coliukė“. Vėliau vaikai šią pasaką aptarinėjo, ieškojo pasakoje minimų lelijų, ant kurių plaukiojo pagrindinė  pasakos veikėja Coliukė, ir piktojo pelės kaimyno kurmio namų-kurmiarausių. Šią pasaką vaikai analizavo išsamiai ir kūrybiškai. Kitą dieną Vainiūnų bibliotekoje vaikai ant didelio popieriaus lapo piešė Coliukę. Dabar šis piešinys puošia Žaislotekos kampelį. Po darbų bibliotekininkė vaikučius vaišino saldžiais užkandžiais.

Dar kitą dieną skaitymai vyko Pakiršinio vaikų dienos centre, tik šįkart skaityti teko visiems – ir mažiems, ir dideliems nuostabią A. A. Milne pasaką „Mikė Pūkuotukas“. Paskutinę Skaitymo savaitės dieną vaikai praleido bibliotekoje, žiūrėdami filmus ir diskutuodami, kokie yra skirtumai tarp šių kūrinių rašytiniuose tekstuose ir filmuose.

Ši Skaitymo savaitė visus suartino – vaikai draugiškai bendravo, diskutavo bei pasikrovė žinių, mokėsi piešti. Vasara  ne tik  atostogų metas, bet ir skaitymo. Juk knyga gali mus lydėti visur: darbe, namuose, atostogų metu – kelionėje... Skaitymas labai svarbus, nes jis keičia žmogų, kuria pasaulį. Svarbu yra ne tik skaityti, bet ir prisiminti tuos, kurie be mūsų pagalbos galbūt negali to padaryti.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

1. Liepos 16–20 dienomis Vainiūnų biblioteka kartu su Pakiršinio vaikų dienos centru organizavo Skaitymo savaitę.

2–3. Vainiūnų bibliotekoje vaikai ne tik klausėsi sekamų pasakų, bet ir piešė jų veikėjus. Bendras piešinys papuošė Žaislotekos kampelį.