Naujienos

Radviliškio rajono moksleiviams paskaitas skaitė Vilniaus universiteto dėstytojai

Rugsėjo viduryje buvo pradėtas įgyvendinti Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Medijų ir informacinio raštingumo skatinimo programos projektas „Medijų galimybės ir grėsmės“. Šį projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

[1 [2 

3 (100) 4 (54)

Rugsėjo 14 d. Baisogalos bibliotekoje susirinkę Baisogalos gimnazijos moksleiviai klausėsi paskaitos „Dūzgė ir pavojinga informacija“. Tą pačią dieną Šeduvos gimnazijoje vyko paskaita „Požeminiai garažai „Google“ karalystėje“. Abi paskaitas rajono moksleiviams skaitė Vilniaus universiteto komunikacijos fakulteto lektorius Vincas Grigas ir Skaitmeninių medijų laboratorijos docentas, daktaras Arūnas Gudinavičius. Paskaitų metu moksleiviai susipažino interneto ypatumais, teisinga informacijos paieška, diskutavo su lektoriais.

Medijų įvairumas, prieinamumas ir patrauklumas įtraukia visų amžiaus grupių žmones ir daro jiems įtaką, vaidina svarbų vaidmenį formuojant jų įsitikinimus ir elgesį. Tobulėjant technologijoms, šiandien masiškai naudojami modernūs įrenginiai: išmanieji telefonai, kompiuteriai, TV, radijas ar kiti informacijos nešėjai – knygos, žurnalai. Svarbus elementas ir aktyviai naudojamos socialinės medijos, kurios papildo žmonių gyvą bendravimą virtualiu. Informacijos labai daug ir kyla sunkumų, kaip susirasti tinkamą. Tai reiškia, kad būtina mokėti tinkamai naudotis tais įrenginiais, socialinėmis medijomis, kurios sparčiai keičiasi, o tai nėra jau tokia lengva užduotis. Taip pat svarbu mokėti atsirinkti tinkamą ir patikimą informaciją. Apie visą tai moksleiviai sužinojo išklausę paskaitas.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

1–2. Paskaita „Dūzgė ir pavojinga informacija“ Baisogaloje.

3–4. Paskaita „Požeminiai garažai „Google“ karalystėje“ Radviliškio rajono Šeduvos gimnazijoje.